fbpx
Jooksmine

Tiidrek Nurme üritab Tallinnas joosta poolmaratoni Eesti rekordit (video)

1 minutit lugemist
Tiidrek Nurme Berliini EMi maratonil. Foto: Scanpix
Tiidrek Nurme Berliini EMi maratonil. Foto: Scanpix

Tiidrek Nurme Berliini EMi maratonil. Foto: Scanpix

Berliini EMil Eesti kõigi aegade teise tulemusega 9. koha saanud Tiidrek Nurme üritab eeloleval pühapäeval, 9. septembril Tallinna Maratoni raames toimuval poolmaratoni distantsil keenialasest treeningpartneri Ibrahim Mukunga Wachira kaasabil rünnata Eesti rekordit.

Pavel Loskutovi nimele kuuluv poolmaratoni Eesti rekord on 1:03.00, Nurme isiklik tippmark aga 1:03.13. „Lähme Mukungaga Eesti rekordi graafikus välja, eks näis, kui kaua selle raja peal sellises tempos kestame. Rajaga olen tutvunud ning tean selle iseärasusi. Kui võrrelda Narva Energiajooksu poolmaratoni ja Tallinna Maratoni poolmaratoni rada, siis hindan Tallinna rada natuke kiiremaks,“ ütles Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta jooksis poolmaratoni raja Tallinnas läbi. „Tundub üsna raske, aga lihtsam kui Narvas. Samas peab arvestama ka ilma faktoriga ning muidugi ka hetke seisundiga. Kui sooja tuleb üle 20 kraadi, siis peab seda hindama pigem raskendavaks asjaoluks. Üldjuhul ületatakse rekordeid pikal jooksudistantsil pigem jahedas kliimas,“ arutles Nurme. Ilmateenistuse andmetel tuleb pühapäeval sajuta ilm ja sooja 22-25 kraadi.

Video, millel Tiidrek Nurme koos Ibrahim Mukunga Wachiraga Tallinnas poolmaratoni rada läbimas.