fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Tiidrek Nurme testib USA-s maratonil salarelva

1 minutit lugemist
Tiidrek Nurme. Foto: Marko Mumm/EKJL
Tiidrek Nurme. Foto: Marko Mumm/EKJL

Tiidrek Nurme. Foto: Marko Mumm/EKJL

Keeniast Ameerika Ühendriikidesse treenima suundunud Tiidrek Nurme stardib 11. veebruaril Alabama osariigis Birminghami maratonil, kust kiirustab pärast kohe koju kolmanda lapse sünni juurde.

Nurme sõnul osaleb ta Birminghami maratonil korraldajate kutsel ning treener Mark Mischi ettepanekul. „Kuna kohe-kohe sünnitab minu abikaasa kolmanda lapse, siis üritasin oma järgmise maratoni nii sättida, et võistlus saab enne tehtud, kui uut ilmakodanikku tervitama lähen,“ ütles Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. „Kuna mul on vaid viis maratoni kogemust, siis iga uus kogemus enne suviseid Euroopa meistrivõistlusi on kulla hinnaga.“

Nurme väitel on tal Birminghami maratoni jaoks paar head salarelva, mida tahab ära proovida. Väga head lõpuaega mees maratonilt ei oota. „Kuna olen stardirivis favoriitide hulgas ja rajatrass on pigem mägine, siis tõenäoliselt tuleb pigem võidujooks kui ajajooks. Isiklik rekord oleks samuti suurepärane kordaminek,“ lausus Nurme.

Loetud tunnid pärast maratoni finišit istub ta lennukile, et kiirustada tagasi Eestisse jõudmaks kolmanda lapse sünni juurde. Nurme peab enda tänavuse aasta põhieesmärgiks augustis Berliinis toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi, kus jookseb samuti maratoni. „Märtsis Poolmaratoni MMil osalemine sõltub sellest, kuidas Alabama maratonist taastun,“ märkis Nurme.

Kas jooksumehe suurenev pere Eestist kaugetes laagrites käimist ei sega? „Seda on raske hinnata, kuidas pere juurdekasv elustiili mõjutama hakkab. Õnneks on meil palju abilisi mitmel pool maailmas ning laagripaigad Keenias ja Ameerikas on kõigile pereliikmetele tuttavad,“ rahustas Nurme.