fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Tiidrek Nurme küsib nõu Norra endiselt tippjooksjalt Marius Bakkenilt

2 minutit lugemist

Pikamaajooksja Tiidrek Nurme ja ta treener Harry Lemberg nuputavad, kuidas astuda Euroopa parimatele kannale. Nõu plaanitakse küsida norralaselt Marius Bakkenilt (pildil), keda Nurme nimetab “teadlasetüüpi sportlaseks”.
Kuigi tänavu jäi Nurmel Daegu MMi norm täitmata, ei ole ta püssi põõsasse visanud. Vastupidi. Väga põneva uue hooaja eel, kus lisaks olümpiale toimub ka EM, uuritakse ja puuritakse, kuidas novembris 26aastaseks saavast Nurmest veel rohkem välja pigistada. Praegu asub ta põhialal 5000 m jooksus Eesti edetabelis 13.31,87-ga kolmandal kohal. Londoni olümpiale viib 13.27. kui suudaks sellist aega näidata taktikajooksus, oleks vähemalt EMil asja ka poodiumile. Aga selleks oleks vaja teha veel üks (väga suur) samm.
.
“Oleme Harryga mõlemad peeglisse vaadanud ja mõistnud, et arenemiseks on treeninguid vaja lihvida. Näeme mõlemad vaeva, et targemaks saada ja uued teadmised treeningplaaniga siduda,” sõnas Nurme, kes on rahul, et omal ajal Pavel Loskutovi EM-hõbedani aidanud Lemberg ajab endiselt innukalt uusi teadmisi taga. Septembris käis ta kõrgetasemelisel pikamaajooksu koolitusel Moskvas, praegu viibib konverentsil Londonis. “Sportlased käivad laagrites küll, aga palju treenerid koolitustel käivad, on iseküsimus,” tõdes Nurme, kes ka ise on pikkade laagrite jooksul Keenias ja USAs paljugi kõrva taha pannud. “Puuris pole ma istunud, ikka uurid, mida teised teevad. Saksamaa ja briti jooksjate süsteemist on mul teatav ettekujutus olemas.”
.
Selle hooaja eel kavatseb Nurme nõu küsida Norra jooksjalt Marius Bakkenilt, kes on 5000 m katnud 13.06-ga ja hoiab Euroopa kõigi aegade edetabelis 15. kohta. “Kasutaks hea meelega tema teadmisi, sest ta on käinud sama teed, mida mina praegu,” selgitas Nurme. “Sportlasena viibis ta nagu minagi peaasjalikult üksinda laagrites. See pole sama nagu USA koondises, kes käivad grupiga ja kaasas on kolm treenerit ning kasutamiseks on viimase peal taastumisvõimalused.”
,
33-aastane Bakken teenis mustade meeste mängumaal MMil hinnatavad 9. ja 12. koha. 2007. aastal lõpetas ta veidi ootamatult karjääri, et keskenduda meditsiiniuuringutele ja teadustööle. “Ta on selline teadlasetüüpi sportlane, kes püüdis teha kõike teadusest lähtudes,” rääkis Nurme, kes on palju kasulikke näpunäiteid saanud Bakkeni blogist. “Üksteist me ei tunne, aga läbi tema tuttavate inimeste on info liikunud. Ma pole temaga veel ühendust võtnud. Olen siiani mõtteid kogunud, mida täpselt teada tahan. Mulle pole vaja uut treenerit, küll lisaks üht inimest, kellelt mõtteid saada.”
,
Marius Bakkeni isiklikud rekordid:
,
800 m -1.51,19 (Oslo 1997)
1500 m -3.38,86 (Rieti 2005)
2000 m -5.01,46 (Florø 2003)
3000 m -7.40,47 (Brüssel 2001)
5000 m -13.06,39 (Rooma 2004)
10 000 m -28.26 (Lissabon 2000)
,
MÄRT ROOSNA, Õhtuleht