JooksmineÜritused

Tervisekilomeetrite programm motiveerib rohkem liikuma

1 minutit lugemist

Stamina Spordiklubi käivitab alates 1.aprillist uue liikumisharrastuse motivatsiooniprogrammi TERVISEKILOMEETRID, mis on mõeldud motiveerima inimesi rohkem liikuma.

Tervisekilomeetrite programm on eriti aktuaalne just praegusel koroona ajal, kui kõikvõimalikke rahva- ja tervisespordiüritusi ei toimu ning samuti on igapäevastest probleemidest jagu saamiseks ja tervise hoidmiseks oluline aktiivne eluviis. Tervisekilomeetrite programm motiveerib inimesi reaalselt liikuma ja seeläbi nii füüsiliselt kui vaimselt terve olema!

Tervisekilomeetrite programmiga liituvad automaatselt kõik Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarjale registreerunud jooksjad ja kõndijad. Tervisekilomeetreid saab koguda neljas erinevas jooksmiseks või kõndimiseks sobivas kohas. Nendeks on Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja kolmapäeviti korraldatavad pärisetapid ja nädala jooksul toimuvad kaugetapid. Atraktiivseid ja vaheldusrikkaid tervisekilomeetreid toovad kõik teised Stamina poolt korraldatavad rahva- ja tervisespordiüritused, mis on kajastatud www.stamina.ee. Neljandaks saab tervisejooks ja -kõnd sarjaga ja seega ka tervisekilomeetrite programmiga liitunud osaleja lisada tervisekilomeetrite programmi kõik oma jooksu ja käimise või kepikõnni personaalsed treeningud, mis on salvestatud osaleja mõõteseadmega

Kuigi Tradehouse tervisejooks ja -kõnd algab alles 28.aprillil, siis sarjaga liitunud saavad tervisekilomeetreid koguda juba 1.aprillist ja kuni 31.detsembrini 2021.aastal.
Tervisekilomeetrite arvestus ja üleslaadimine käib programmi kodulehel https://stamina.ee/et/tervisekilomeetrid/

.

Sarja kaugetapid ja personaalsed treeningud annavad tervisekilomeetrite programmi ühe läbitud km eest ikka ühe km ning neid km peab osaleja ise üles laadima. Väärtustatud on aga sarja pärisetapid ja Stamina teised üritused, kus iga läbitud km lisandub automaatselt tervisekilomeetrite programmi ja toob boonusena ka kaks tervisekilomeetrit. 

Kogutud kilomeetrid kehtivad programmiga liitumise kuupäevast kuni kalendriaasta lõpuni ning kuna kogumine algab juba 1.aprillil, siis saavad sarjaga liitunud sellest päevast enne sarja algust juba alustada motiveeritud liikumist ja tervisekilomeetrite kogumist.


Tervisekilomeetrite programmis osalejate motiveerimiseks on neli taset, iga taseme saavutamine annab vastava märgi ja nimetuse. Iga tase omakorda on osalejale justkui eesmärk, mille püstitamine motiveerib regulaarselt liikuma ja seeläbi ka enda tervise eest hoolitsema.

Pronkstase 500 km – pronksmärk

Hõbetase 750 km – hõbemärk

Kuldtase 1000 km – kuldmärk

Teemantase 1500 km – teemantmärk 

Iga 100 km täitumisel alates pronkstasemest on ettenähtud auhinnad sarja ja programmi toetajatelt ja partneritelt

Tervisekilomeetrite programmi info https://stamina.ee/et/tervisekilomeetrid/