TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Rattasport

Temposõidu Eesti meistrid on Gert Jõeäär ja Liisi Rist

1 Minutit lugemist

Palamusel toimunud maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel krooniti eliitklassi meesratturite temposõidu Eesti meistriks Gert Jõeäär.

Cofidise värvides pedaaliv Jõeäär läbis 38,4-kilomeetrise võistlusmaa ajaga 49 minutit ja 16 sekundit ning edastas Alo Jakinit (BigMat-Auber93) 1 minuti ja 59 sekundiga. Üldarvestuse kolmanda koha saavutas Oskar Nisu, kuid kuna tema võistleb U23 vanusegrupis, siis pronksmedal riputatakse Peeter Pruusi (Rietumu-Delfin) kaela, kes läbis võistlusmaa ajaga 53 minutit ja 12 sekundit.

U23 vanusegrupi parim oli üldarvetuses kolmanda koha saanud Oskar Nisu (CFC), kes kulutas rajal 51 minutit ja 58 sekundit. Teise koha saavutas Nisule 11 sekundit kaotanud Timmo Jeret (Pärnu Kalevi Jalgrattakool) ning kolmas oli üldarvestuses kuuenda koha saanud Endrik Puntso (Saaremaa Viiking) ajaga 53 minutit ja 27 sekundit.

Meesjuunioride klassis võitis kuldmedali Ekke-Kaur Vosman (Kalevi Jaglrattakool), kes läbis 25,6-kilomeetrise võistlusmaa ajaga 35 minutit ja 2 sekundit. Teise koha saavutas Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi) ajaga 35 minutit ja 34 sekundit ning kolmas oli Kristjan Johanson (Viljandi Jalgrattaklubi) ajaga 26 minutit ja 18 sekundit.

Naiseliitratturite arvestuses võitis individuaalse temposõidu Eesti meistrivõistlused Liisi Rist. Itaalia profiklubi S.C. Michela Fanini Rox esindav Rist kulutas 25,6-kilomeetrise raske trassi läbimiseks 38 minutit ja 32 sekundit. Teise koha saavutas Inge Kool (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ajaga 41 minutit ja 3 sekundit  ning poodiumi madalaima astme hõivas Liisa Kull (CC Rota Mobilis) ajaga 42 minutit ja 28 sekundit.

Naisjuunioride arvestuses näitas parimat aega Kärolin Varblane (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), läbides 12,8 kilomeetrit ajaga 20 minutit ja 20 sekundit. Teise koha saavutas Kelly Kalm (CFC), kes kaotas võitjale kõigest 5 sekundit. Kolmas oli Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi), kellel kogunes võitjale kaotust 23 sekundit.