Jooksmine

Teletorni trepimaratoni ERI võitis Rauno Tiits

1 minutit lugemist
Rauno Tiits teletorni treppidel jooksmas. Foto: Erkki Viljarand
Rauno Tiits teletorni treppidel jooksmas. Foto: Erkki Viljarand

Rauno Tiits teletorni treppidel jooksmas. Foto: Erkki Viljarand

Eile peeti Tallinna teletornis Trepimaratoni – ERI, mille võitis valitsev Eesti meister ja karikavõitja Rauno Tiits.

Võistlejad lähetati rajale kell 13.30 ühisstardiga õuest. Et treppidel ei läheks trügimiseks, kulges algus läbi õuepaviljoni (ca 50 meetrit), siis läbi poe ja koridori, kuni jõudis treppidele. 3. ja 13. korrusel tuli läbi joosta ka vahekoridoridest. Üks kord ülesjooksmist tähendas 870 trepiastet läbi 65 korruse. Võitjaks osutus see, kes kolme tunni jooksul enim kordi rada läbib. Aeg käis kogu aeg ehk ka liftiga alla sõites. Kell 16.30 pandi finiš kinni, kes enne seda jõudis treppidele, sai oma poolelioleva ringi lõpetada, kuid pidi jõudma finišisse enne kella 16.50 täitumist.

Kõige rohkem kordi – 20 suutis teletornist üles joosta Rauno Tiits. “Plaanisin võita võimalikult väikese pingutusega. Kuna liftid olid tuule tõttu tormirežiimis (liikusid topelt aega kauem), siis osutus see raskeks,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimesed ringid jooksis ta koos Tarvi Tameri ja Lauri Loodsaluga.

“Peale kolmandat ringi jäi Tameri liftist maha ja tänu sellele saime paariminutilise vahe sisse. Sealt edasi lisasin tempot ja üritasin Loodsalu maha raputada. Lifti ootamise tõttu sai ta mind esimesel katsel uuesti kätte, kuid järgmise ringi pingutus tasus ennast ära ja eest ära saingi,” kirjeldas Tiits võistluse käiku. Sealt edasi hoidis ta tempot üleval, et teha mõlemale mehele ring sisse ja kindlustada võit. “11. ringil saingi Tameri kätte ja ring hiljem ka Loodsalu. Võistluse lõpuni hoidsin Tameri seljataha ja võtsin võidu.” Kokku läbis võidumees 1260 korrust 17 920 trepiastet ja võttis 3300 tõusumeetrit.

Lauri Loodsalu väsis ja jäi lõpuks üllatuslikult hoopis neljandaks, kui viimasel ringil Ain Rästa temast möödus ja kolmanda koha endale napsas. Teise koha sai Tarvi Tameri, kel õnnestus üles joosta 19 korda. Rästa tulemuseks jäi 18 korda. Kuigi Loodsalu sai kirja sama palju kordi, osutus ajaliselt kiiremaks Rästa. Naistest võitis trepimaratoni Liisi Alamaa 16 korraga. Teiseks tuli Rauno Tiitsi abikaasa Heddy Tiits 14 korraga ja kolmandaks Daisi Rist samuti 14 korraga.

Teletorni trepimaratoni tulemused