fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Teletorni trepijooksule on oodata osalejaid Mehhikost

1 minutit lugemist
Tallinna teletorn. Trepijooksud
Tallinna teletorn. Trepijooksud

Tallinna teletorn. Trepijooksud

7. aprillil toimuvale Tallinna teletorni trepijooksule on end kirja pannud osalejad kümnest riigist, sealhulgas Mehhikost. Kaasa löövad ka maailma edetabeli paremikku kuuluvad Poola trepijooksjad.

Eestisse tuleb treppidele jooksma 49-aastane sakslane Görge Heimann, kes on maailma jooksva edetabeli 4. kohal. Eelmisel aastal sai ta MM-il 6. koha ja Poola MK-etapil 2. koha. “Kolm trepijooksjat on end kirja pannud Mehhikost. Osaleb ka naiste maailma edetabeli neljas poolatar Dominika Wisniewska-Ulfik, kes sai samuti MMil 4. koha,” rääkis ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Tallinna teletorni trepijooksu korraldaja Rauno Tiits.

Enamus registreerimisi tuleb viimasel nädalal. Eelmisel aasta oli kokku 140 osalejat. Tänavusele trepijooksule on end hetke seisuga kirja pannud 66 osalejat. “Ilmselt on oodata sarnast arvu ka sel aastal. Meelitavad nii rahalised auhinnad kui ka saadavad punktid maailma edetabelisse. Teletorni trepijooksu võit annab 80 punkti ehk on samaväärne Eifeli ja Empire State Building jooksuga. Hea koht edetabelis aga annab kutseid erinevatele võistlustele,” selgitas Tiits. Väljaspool Euroopat ei ole tema sõnul varem Tallinna teletorni trepijooksul osalejaid olnud.

Tallinna teletorni trepijooksule saab end kirja panna siin