fbpx
Muud aladSõudmine

Tatjana Jaansoni treeningugrupp leidis uue talvise harjutamispaiga

1 minutit lugemist

jamsa2Eesti tippsõudjad valmistuvad talviti järgmiseks hooajaks traditsiooniliselt Lõuna-Euroopas. Kui Matti Killingu treeningugrupp naasis äsja Horvaatia sõudekülast Skradinist, otsis Tatjana Jaansoni rühm endale uue treeningupaiga Põhja-Hispaaniast.

Jaanson ning tema hoolealused Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä (pildil) sõitsid esmaspäeval, paadikäru auto taga, Castrelo de Miñosse, mis on eestlaste jaoks täiesti uus ning mõnes mõttes ootamatu treeningpaik, kirjutab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Ühelt poolt tuleb mõelda kulude kokkuhoiule, teisalt on meie varasem treeningkeskus Sevillas viimasel ajal olnud tugevalt ülerahvastatud ning treeningtingimused seoses sellega ei ole enam päris need. Muidugi tuleb kasuks igasugune keskkonna vaheldus, mistõttu tahaksin loota, et poistele mõjub laagripaiga muutus igati motiveerivalt ja hästi,” ütles Jaanson.

Ourense linnast, mis asub Hispaania loodeosas, üsna lähedal Portugali piirile, on 25 km kaugusel tammiga ülespaisutatud Minho jõgi, kus ühes suunas on võimalik sõuda isegi veerandsada kilomeetrit. Jaansoni ja tema õpilaste laager kestab 15. detsembrini ja samas planeeritakse ka kevadlaagrit.

Sevillaga võrreldes on Castrelo de Miñol ka väike miinus – kui Hispaania lõunaosas on enamasti ka talvel garanteeritud vähemalt 10-15-kraadine soojus, siis põhja pool võib olla külmem.