KasulikkuUudised

Tasakaal tervise ja hasartmängude vahel.

3 minutit lugemist

Tasakaal tervise ja hasartmängude vahel: Kuidas seda tasakaalu säilitada?

Vaimne tervis on teie üldise heaolu põhikomponent. Kui teie vaimne tervis on heas vormis, tunnete end tõenäolisemalt rahulolevana ja suudate toime tulla elu väljakutsetega. Vaimse tervise probleemid, nagu stress, ärevus ja depressioon, võivad füüsilisele tervisele märkimisväärselt mõjutada. Need võivad kaasa aidata sellistele füüsilistele seisunditele nagu südamehaigused, kõrge vererõhk ja nõrgenenud immuunsüsteem. Sestap ka teadatuntud seos: kui oled füüsiliselt aktiivne, siis püsib terve ka vaimne tervis

Tugev vaimne tervis varustab teid vajalike vahenditega, et stressiga tõhusalt toime tulla. Stressitaseme reguleerimine on nii vaimse kui ka füüsilise heaolu jaoks ülioluline. Oma vaimsele tervisele tähelepanu pööramine võib aidata probleeme varakult tuvastada ja vältida raskemate probleemide teket. Varajane sekkumine võib olla vaimse tervise probleemide lahendamisel väga tõhus ja seda eriti neile, kes tegelevad kõrge ohuriskiga töökohtades või hasartmängudega. Et tasakaal üldise tervise ja hasartmängude vahel oleks õige ning säiliks, tuleb teha enda kallal tööd. 

Vastutustundlik hasartmäng: harrastage vastutustundlikku mängurlust, seades piirangud hasartmängudele kulutatavale ajale ja rahale. Koostage eelarve ja pidage sellest kinni. Ärge kunagi mängige rohkem, kui saate endale lubada. Mõnikord mängijad võidavad ja mõnikord kaotavad- kaotus ei tohiks morjendada terve vaimse tervisega inimest. Vastutustundlikult mängimine tähendab kaotusega leppimist ning endale piiride seadmist.

Eneseteadvus: olge teadlik oma motivatsioonidest hasartmängude mängimiseks. Kas mängite kasiinos meelelahutuseks või stressi või muude emotsionaalsete probleemidega toimetulekuks? Kui see on viimane variant, on oluline otsida alternatiivseid viise nende aluseks olevate probleemide lahendamiseks. Mängurlus ei ole kunagi õige valik rahaliste probleemide lahendamiseks. Selleks tuleks ühendust võtta võlanõustajatega, et luua endale sobilik plaan ning paika panna piirid, millest hakatakse kinni pidama.

Tähelepanelikkus: olge hasartmängude ajal oma emotsioonidega tähelepanelik. Kui tunnete end hasartmängude tõttu ärevuses, stressis või depressioonis, on see märk sellest, et see võib teie vaimset tervist negatiivselt mõjutada. Sellistel juhtudel on hädavajalik astuda samm tagasi ja otsida tuge. 

Tugisüsteem: hoidke tugevat sõprade ja pereliikmete tugisüsteemi, kes aitavad teil ära tunda probleemse hasartmängu käitumise märke ja pakkuda vajadusel emotsionaalset tuge. Pokker on üks neist mängudest mida saab koos sõpradega mängida. Võimalusel harrastage just seda valikut, sest siis saavad sõbrad hoida silma peal teie käitumisel ja vajadusel sekkuda. 

Vajadusel otsige abi: kui arvate, et hasartmängud mõjutavad teie vaimset tervist või kui teil on raskusi oma käitumise kontrolli all hoidmisega, kaaluge abi otsimist vaimse tervise spetsialistilt või tugirühmalt, mis on loodud spetsiaalselt hasartmängudega inimestele. 

Harige ennast: õppige hasartmängudega seotud riskide ja hasartmängusõltuvuse tunnuste kohta. Võimalike tagajärgede mõistmine võib aidata teil teha teadlikke ja ennetatavaid otsuseid.

Tehke pause: tehke regulaarselt hasartmängudes pause, et hinnata ümber oma harjumusi ja nende mõju teie vaimsele heaolule. Küsige endalt, kas ma olen valmis riskima või panustama rohkem kui ma olen teinud siiani?

Määrake ajapiirangud: määrake oma hasartmängutegevusele selged ajapiirangud, et vältida nende sekkumist teie elu muudesse aspektidesse, nagu töö, suhted ja enesehooldus. Tasakaal meelelahutuse ja mängurluse suhtes peab säilima, vaid see aitab vältida sõltuvuse tekkimist.

Online kasiinod meelelahutusena: vaadake hasartmänge pigem meelelahutuse kui potentsiaalse sissetulekuallikana. Koefitsiendid on tavaliselt maja kasuks, seega käsitlege seda pigem meeldiva ajaveetmisena kui rahateenimise viisina.

Kasutage ressursse: paljudes riikides ja piirkondades on hasartmängusõltuvusele pühendatud ressursse ja abitelefone. Kui olete oma hasartmänguharjumuste pärast mures, võivad need ressursid pakkuda abi ja tuge. Vaimse tervise heaolu säilitamiseks ei pea tundma hirmu ega kahetsust abi otsimisel.

Pidage meeles, et võti on säilitada tervislik tasakaal ja tagada, et hasartmängud ei muutuks teie elus hävitavaks jõuks. Kui tunnete, et teie hasartmängurlus mõjutab teie vaimset tervist negatiivselt, on oluline otsida abi ja tuge, et lahendada kõik põhiprobleemid ja luua tervislikumad harjumused.