fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

SuusatamineTalisport

Tartus tõsteti 100m klassikalise suusatamise maailmarekord täiesti uuele tasemele

1 minutit lugemist

Tartu Kaubamaja esisele rajatud lumeareenil parandati laupäeval rohkearvulise publiku innustamisel neljal korral maailmarekordit 100 m klassikalise suusatamise sprindidistantsil.

Eelmisest samalaadsest võistlusest 2013. aastast oli püsinud venelase Gleb Retivykh klassikatehnikas 100 meetri suusatamise maailmarekord, ajaga 12,65 sekundit.

Tartu 100m suusasprindi esikolmik (Foto:Jaanus Jagomägi, Tartu Suusaklubi)

Tartu 100m meeste suusasprindi esikolmik (Foto:Jaanus Jagomägi, Tartu Suusaklubi)

Tulemused on muljetavaldavad:

Mehed (ajavõtt tuhandiksekundilise täpsusega):

Superfinaal:

1        Timo Andre Bakken, Norra 10,788 ja maailmarekord!

2        Ludvig Soegnen Jensen, Norra 10,881

väikese finaali tulemused:

3        Marko Kilp, Eesti, Võru Suusaklubi  11,891

4        Vahur Teppan, Eesti, Tartu Suusaklubi 12,082

5        Kein Einaste, Eesti, Suusaklubi Jõulu 12,082

Poolfinaal:

6        Philipp Spiess, Šveits 11,96

7.       Peeter Kümmel, Eesti, Tartu Suusaklubi 12,12

Naised:

1        Piret Pärnik, Tartu Suusaklubi 13,758

2        Tatjana Mannima, Kiviõli Suusaklubi 14,305

3        Kati Tammjärv, Tartu Suusaklubi 14,403

4        Seila Peek, Põhjakotkas Viljandi 15,438

5        Hanna Britt Laursoo, Tartu Suusaklubi 15,465

Suusaraja ehituseks kulus 350m³ lund. Esimestest suusarõõmudest said juba reede pealelõunal osa Tartu lasteaedade mudilased kes omandasid mitme tunni vältel Tartu Suusaklubi treenerite käe all suuskadel liikumise aabitsatõdesid ja osavust.

100m Tartu suusasprindi esikolmik Piret Pärnik, Tatjana Mannima ja Kati Tammjärv (Foto: Jaanus Jagomägi, Tartu Suusaklubi)

100m Tartu naiste suusasprindi esikolmik Piret Pärnik, Tatjana Mannima ja Kati Tammjärv (Foto: Jaanus Jagomägi, Tartu Suusaklubi)

Võistluspäeva rohkearvuline publik sai lisaks tippsuusatajate esitlusetele osa ka esmakordsest võiduajamisest suusarajal Husky kelgukoerte inimrakendi ja võistluste kiireima suusatajaga mõõduvõtmisest.

Samuti Nõo Lihavürsti grillvorsti rekordkiirusega söömise mõõduvõtus nii härrade kui daamide konkurentsis ning nautida Moekuulutaja päeva kogu Tartu Kaubamajas.

Võistluspäeva õhtupoolikul alustasid Tartu Kunstikooli õpilased suusaareeni lumest  lumelinna ehitustöödega mis saavad olema avatud lustimiseks kogu alanud koolivaheajal.

Tartu Suusaklubi on juba 1989. aastal loodud mittetulundusühing suusaspordisõprade koondamiseks ja suusaspordi arendamiseks. Tartu Suusaklubi on legendaarse suusatajate suvise rahvusvahelise võistluse ”Suverull” ja traditsioonilise noorsuusatajate võistluse ”Sügisrull” algatajaks ja läbiviijaks.

Tartu Suusaklubi regulaarsetes treeninggruppides harjutavad tippsportlased, noored, lapsed, täiskasvanud harrastajad ja mudilased olenemata vanusest ja ettevalmistuse tasemest.