fbpx
Uisutamine

Tartu Rulluisumaratoni võitsid Marten Liiv ja Marina Zujeva

1 minutit lugemist
Marten Liiv võttis napi võidu grupifinišis. Foto: Adam Illingworth
Marten Liiv võttis napi võidu grupifinišis. Foto: Adam Illingworth

Marten Liiv võttis napi võidu grupifinišis. Foto: Adam Illingworth

Täna sõidetud Baltikumi suurima rulluisusündmuse, 13. Tartu Rulluisumaratoni, võitis kolmeaastase vahe järel Marten Liiv. Naistest võitis oma neljanda Tartu Rulluisumaratoni valgevenelanna Marina Zujeva.

Nagu mõnevõrra arvata oli, selgus 42 km distantsi võitja suures grupifinišis. Tulises lõpuheitluses haaras pikima õlekõrre Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv (lõpuaeg 1:09.28,4). Talle järgnesid viimase kahe aasta võidumees lätlane Reinis Znotins ja 2012. aasta tšempion poolakas Bartosz Chojnacki.

„Täna oli konkurents tugevam, kui 2016. aastal võites. Eks mul oli lõpus õnne. Kui poolakas (Chojnacki) alustas spurti, siis nägin, et on minu võimalus. Suutsin talle ilusasti tuulde minna. Tundsin, et seal on kerge olla, mistõttu otsustasin tuulest välja minna. Õnneks keegi mööda ei läinudki,” rääkis Liiv pärast triumfi.

Kuigi naiste mullune võitja Saskia Alusalu oli stardinimekirjas, siis seoses ettevalmistustega kiiruisuhooajaks ta täna siiski starti ei tulnud. 25-liikmelises peagrupi finišis oli ka kaks naist, kellest väledaimat sprindijalga näitas valgevenelanna Marina Zujeva (üldkokkuvõttes 10. koht, lõpuaeg 1:09.31,9). Teise koha saavutas lätlanna Agate Priedite (üldkokkuvõttes 15. koht, +00.01) ja kolmanda venelanna Julia Barakova (üldkokkuvõttes 41. koht, +04.13). Parima eestlannana lõpetas Enel Kõrva neljandana (üldkokkuvõttes 61. koht, +07.05).

Kokku registreeris tänastele põhisõitudele 1061 rulluisusõpra, neist 485 pikale ehk 42 km distantsile, 355 poolmaratoni distantsile ja 221 kõige lühemale, 10 km distantsile. Enne põhidistantse olid kavas ka lasteüritused, kus rullis esialgsetel andmetel rekordilised 450 last – neist 278 TILLUsõitudel ja 172 MINImaratonil.

Järgmine osavõistlus Kuubiku sarjas on 22. Tartu Rattamaraton, mis leiab aset 15. septembril.

Tartu Rulluisumaratoni tulemused