fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Uisutamine

12. Tartu rulluisumaratoni tihedast grupifinišist väljus võitjana Reinis Znotins

2 minutit lugemist
12. Tartu Rulluisumaratoni võitja selgus grupifinišis. Foto: Ardo Säks
12. Tartu Rulluisumaratoni võitja selgus grupifinišis. Foto: Ardo Säks

12. Tartu rulluisumaratoni võitja selgus grupifinišis. Foto: Ardo Säks

Täna sõidetud 12. Tartu rulluisumaratonil triumfeeris 42 km distantsil meeste konkurentsis lätlasest tiitlikaitsja Reinis Znotins. Naiste seas saavutas oma esimese Tartu rulluisumaratoni võidu Saskia Alusalu.

Niisketel Tartumaa teedel peetud maratonil võis meeste konkurentsis oodata Läti ja Eesti maavõistlust. Sõidu teisel neljandikul tegi teistega vahe sisse mullune võidumees Reinis Znotins. Lätlane oli eest ära ligikaudu kaheksa kilomeetrit, kuid siis püüdis suur grupp Znotinsi kinni. Mõnevõrra ettearvatult jäigi maratoni saatus ka tänavu suure grupifiniši otsustada. 11-pealises grupis näitas taas teravaimat lõpukiirust Znotins (lõpuaeg 1:09.10,23), kes edestas kaasmaalast Sandis Reinsonsit ja eestlaste parimana kolmandaks tulnud Mart Markust. Ürituse kolmekordne võitja Kert Keskpaik sai neljanda koha, olümpiamees Marten Liiv lõpetas kuuendana.

„Proovisin eest ära minna, aga ei tulnud välja, kuna grupp oli laskumistel liiga palju kiirem. Kui mind kinni püüti, siis teadsin, et tuleb grupifiniš ja hakkasin selleks varakult valmistuma. Grupifiniš on tihtipeale loterii, võib juhtuda ükskõik mida, aga seekord läks õnneks,” ütles Znotins.

Mart Markuse sõnul oli tänane sõit väga aktiivne ja palju prooviti eest ära saada. “Lootsin ikkagi võitu. Lõpusprindis asusin neljandal positsioonil, mis oli ideaalne, aga kahjuks ees olev lätlane kukkus ja enam kahte esimest kätte ei saanud. Esimene ring sõideti väga aktiivselt lõpus, viimased 10 km läks juba passimiseks ja lõpu ootamiseks,” märkis Markus.

Saskia Alusalu 12. Tartu rulluisumaratoni kiireim naine. Foto: Ardo Säks

Saskia Alusalu 12. Tartu rulluisumaratoni kiireim naine. Foto: Ardo Säks

Naistest tegi Saskia Alusalu konkurentidega otsustava vahe sisse viimasel kümnel kilomeetril. Alusalu on varem olnud kahel korral Tartu Rulluisumaratonil teine, tänavune võit oli esimene täistabamus. Talle järgnesid täna Kristiine Kalev (+0.17) ja venelanna Julia Barakova (+0.18).

„Otsest plaani ei olnud, pigem vaatasin ja ootasin, et mis juhtuma hakkab. Naiste ja meeste ühisstart on ettearvamatu, sest oleneb natuke õnnest, et kuhu gruppi sattuda. Grupis sõites on aga allamäge sõidus tohutult suur eelis. Seega viimased kilomeetrid oli kahekesi ees (Alusalu sõitis lõpus koos Ott Telgaga) olla ikka päris raske,” rääkis võidunaine.

Kokku registreeris tänastele põhisõitudele 932 rulluisusõpra, neist 440 pikale ehk 42 km distantsile, 316 poolmaratoni distantsile ja 176 kõige lühemale, 10 km distantsile. Enne põhidistantse olid kavas ka lasteüritused, kus rullis esialgsetel andmetel 347 last – neist 238 TILLUsõitudel ja 109 MINImaratonil. Järgmine osavõistlus Kuubiku sarjas on 21. Tartu rattamaraton, mis leiab aset 15.-16. septembril.

12. Tartu rulluisu maratoni tulemused