Ajakiri JooksjaRattasportSPORDIALADÜritusedUudised

Tartu rattaralli võitis esimest korda Norman Vahtra

1 minutit lugemist
Foto: Aldis Toome

42. Tartu rattaralli 128 km distantsi võit läks kilomeeter enne lõppu võimsalt rünnanud Norman Vahtrale. Teisena tuli üle finišijoone lõpusprindis rootslast Hugo Forsselli edestanud Karl Kurits.

Tänavuse Tartu rattaralli võitja selgitati välja 14-liikmelisest jooksikutegrupist, mille edu jälitajate eest kasvas kohati kuni kolmele minutile. Tartu linnapiirile jõudes oli selge, et jälitajad jooksikuid kinni ei püüa ning liidrid alustasid äraminekukatseid.

“Hoidsin täna pikalt külma närvi ning sõitsin säästlikult grupi tagumises otsas oma hetke oodates. Sõpruse sillal ründasin,” rääkis igapäevaselt Go Sport–Roubaix–Lille Metropole tiimis pedaaliv Norman Vahtra.

Võitja ajaks tuli kaks tundi, 41 minutit ja 42 sekundit.

Tasavägise naiste arvestuse võitis Rootsi rattur Matilda Frantzich, kes oli kokkuvõttes 32. kohal. “Olen tulemusega väga rahul, sest ma ei oodanud võitu. Nii Tartu rattaralli rada kui Tartu linn meeldivad mulle väga,” ütles Frantzich.

Teise naisena lõpetas eestlanna Elisabeth Ebras ja kolmandana Elina Tasane. Kogu esikolmik sai protokolli ajaks 2:47.34. Paremusjärjestus selgitati fotofiniši abil.

Tekst ja foto: www.sport.err.ee / Maarja Värv