fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Rattasport

Tartu Rattamaratoni lastesõitudest saavad osa võtta kõik lapsed

1 minutit lugemist
Pilt eelmise aasta rattamaratoni lastesõidust FOTO: Adam Illingworth
Pilt eelmise aasta rattamaratoni lastesõidust FOTO: Adam Illingworth

24. Tartu Rattamaratoni lastesõidud toimuvad tavapärases vormis 18. septembril Tartu Tähtvere Spordipargis. Finišis saavad medali kõik lapsed ja kõigi osalejate vahel loositakse välja auhindu koostööpartneritelt.

 

Lasteürituste projektijuhil Oliver Kivimäel on hea meel, et Rattamaratoni lastesõite on olenemata keerulisest olukorrast ja suurenenud töömahust siiski võimalik tavaprogrammi alusel korraldada. „Kui eelmisel aastal oli lasteüritusel osalejate piirarv ja pidime sõidud tegema kahes vahetuses, siis tänavu saame nakkusohutuse tõendit kontrollides lubada rajale kõik soovijad,” nendib ta.

Väikesed spordisõbrad saavad vastavalt vanusele valida distantsid, mis jäävad vahemikku 400m kuni 5,1 km. Lasteüritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine Tartu Maratoni kodulehel. Stardinumbrite väljastamine ja kohapealne registreerimine algavad 18. septembril kell 10 Tartu Tähtvere Spordipargis. Osalemistasu on 3 eurot.

Selle aasta lastesõitude medal

 

Lapsed nakkusohutust tõendama ei pea. 18-aastane või vanem lapse saatja, kes soovib koos lapsega rajale minna, peab stardikoridori pääsemiseks esitama tõendi nakkusohutusest.

Nakkusohutuse tõendamiseks on kolm varianti: 

  • ürituse toimumise päeval kehtivad vaktsineerimiskuuri läbimise,
  • COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendid. 

Lasteürituste põhipäeval, 18. septembril, saab kiirtesti teha Tartu Lõunakeskuses, liuvälja kassa vastas (0-korrusel) kell 10-18.30. 

Põhisõitudele alternatiiviks toimuvad lastele ka virtuaalsõidud. Omamoodi rattamaratoni kogemus on võimalik saada oma valitud rajal ja päeval perioodil 10.-26. september. Kõikidele virtuaalüritusel osalejatele saadetakse medal posti teel koju ja soovi korral saab kodulehelt alla laadida ka stardinumbri ning diplomi.

 

Lisainfot Rattamaratoni lastesõitude kohta leiab SIIT