fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Tartu Novembrijooksu võitsid ajateenija Allar Lamp ja Grete Tõnne

1 minutit lugemist
Allar Lamp ja Grete Tõnne. Fotod: Mallor Malmre

Täna toimunud Tartu jooksusarja viimase ehk kolmanda osavõistluse, 5 kilomeetri pikkuse Tartu Novembrijooksu, võitis meestest Allar Lamp ja naistest Grete Tõnne. Neile kuulus esikoht ka kogu sarja kokkuvõttes.

Kohe algul läksid teiste eest minema praegu ajateenistuses viibiv keskmaajooksja Allar Lamp, mitmekordne noorsoomeister Dmitri Aristov ja Deniss Košelev. Lõpuosas jäi peale Lamp, kes võitis jooksu ajaga 15.39, mis on ühtlasi ka rajarekordiks. “Kaitseväes olles aja jooksul olen saanud teha vaid 13 treeningut, mis pole just kõige rohkem,” rääkis Lamp Jooksuportaalile. Mees alustas ajateenistust 30. septembril ja lõpetab selle 20. detsembril. “Ajateenistus segab jooksmist küll, sest päevad läbi saabastes olla pole just parim ahhilkadele, aga siiani õnneks jalad väga hullus seisus ei ole,” tõdes Lamp. Ta teenib aega niiöelda spordiroodus staabi sidepataljonis, läbides sõduri baaskursuse, kus omab esmased ja vajalikud teadmised.

Lambile järgnesid Dmitri Aristov 15.46,5-ga ja kevadel Haapsalu maanteejooksu võitnud Argo Jõesoo 15.49,3-ga.  Deniss Košelev oli neljas, vanameister ning eelmise Novembrijooksu võitja Vjatšeslav Košelev viies.

Naistest saavutas esikoha Grete Tõnne ajaga 18.44,8, mis andis üldarvestuses 24. koha. “Väga hea jooks hooaja lõpetamiseks. Mõnusa kerge tundega sai läbitud,” ütles Tõnne Jooksuportaalile. Uue aasta jaanuari esimesed nädalad tegeleb ta Maaülikooli õpingutega ja seejärel läheb pikemaks ajaks Portugali jooksulaagrisse kevadeks valmistuma. Teise koha sai Sigrid Valdre 19.36,1-ga ja kolmanda koha Sille Rell 19.52,9-ga. Kokku lõpetas tänase jooksu täpselt 300 jooksjat.

Tartu Novembrijooksu tulemused ja video
JOOKSUPORTAAL