fbpx
Jooksmine

Tartu Maastikumaratoni võitsid Ibrahim Mukunga ja Marion Tibar

2 minutit lugemist
Ibrahim Mukunga Wachira 24 km distantsi finišis. Foto: Adam Illingworth
Ibrahim Mukunga Wachira 24 km distantsi finišis. Foto: Adam Illingworth

Ibrahim Mukunga Wachira 24 km distantsi finišis. Foto: Adam Illingworth

Täna peetud Tartu Maastikumaratoni populaarseima distantsi (24 km) võitis taas Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira, kelle jaoks on tegemist viienda järjestikuse võiduga. Kuninglikul 42 km distantsil triumfeeris Rauno Jallai.

Küllaltki viimasel hetkel lisandus stardinimekirja ka Eesti jooksuvõistlusi täielikult domineeriv keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, kellele ei olnud vastast ka tänasel maastikumaratonil. Wachira finišeeris Elvas ajaga 1:19.46. Talle järgnesid Raido Mitt (Head Inimesed) 1:21.07-ga ning Rauno Laumets (SK ProRunner) 1:21.24-ga. Neljandana lõpetas ultratriatleet Rait Ratasepp ajaga 1:22.53.

Juba stardist minnes liikus keenialane Ibrahim Mukunga Wachira üksi sujuvalt eest ära, olles 5 km peal veel lähematel jälitajatel, kolmekesi koos jooksnud Rauno Laumetsal, Raido Mitil ja ultratriatleedil Rait Ratasepal nägemisulatuses. “Ratasepp jäi 7.-8. km peal maha ja kuni 22. kilomeetrini jooksin koos Mitiga. Pärast seda mul tekkis Mitiga vahe, mis püsis kuni finišini. Eesmärk oli olla parim eestlane, aga seekord jäi veel natuke puudu,” ütles kolmandana finišeerinud Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Vaatamata eesmärgi mittetäitmisele jäi ta oma jooksuga rahule, sest varem ei ole mees nii head kohta Tartu maastikumaratonil saavutanud. Tema parim koht oli seni neljas, mille sai 2014. aastal. Küsimusele, kas valmistusid spetsiaalselt tänaseks jooksuks, vastas Laumets: “kas nüüd just spetsiaalselt, aga see oli kindlasti kevade põhivõistlus minu jaoks. 24 km on minu jaoks ikkagi nagu maraton.”

Teiseks tulnud Raido Mitt tunnistas, et täna oli Raunoga hea koos joosta küll. “Meil tempo klappis ning lõpus kiirem võitis. “Teadsin, et Mukungaga ma kaasa ei lähe, kuna temaga ei oleks pikalt suutnud koos joosta. Valisingi sellise taktika, et olen pigem teistega koos ja vaatan jooksvalt, kuidas tunne on ja kuidas jooks minema hakkab,” sõnas Mitt.

Marion Tibar Tartu Maastikumaratonil. Foto: Riho Lüüs

Marion Tibar Tartu Maastikumaratonil. Foto: Riho Lüüs

Naiste konkurentsis võidutses 24 km distantsil Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 1:33.51, edestades napilt ürituse kahekordset võitjat Kaisa Kukke (Treeningpartner) 24 sekundiga. Kolmanda koha sai Hillevi Velba ajaga 1:36.37. Kaisa Kukk on võtnud põhieesmärgiks 8. juunil toimuv poolmaratoni Eesti meistrivõistlused ja nädal peale seda Eesti koondise eest Balti maavõistlusel 5000 m jooksu, mistõttu täna kõike välja ei pannud.

“Tegin võistluse täna pika tempokrossina ettenähtud pulss 165 ja 4.00 kiiruseks. Lasin Marioni kohe alguses eest ära ja 3. kilomeetril tundus ta piisavalt kaugel ees, et ma oma ettenähtud plaani rikkuma ei hakkaks. Minu üllatuseks oli tõesti vahe lõpus vaid 23 sekundit ja võiduks oleks piisanud, kui oleksin lihtsalt järgmise käigu sisse pannud. Valmistun poolmaratoniks Narvas ega tohtinud täna pingutada, kuna olen neljapäevast Jõulumäel laagris ega saa pikka pausi taastumiseks lubada. Ka eelmise nädala kaks staadioni trenni oleksin siis ära jätnud. Alguses oli plaan üldse mitte osaleda, aga sain hea ülevaate vormist ja kui trenni tehes saan poodiumile, siis annab lootust tõelisteks pingutusteks,” võttis Kukk 24 km distantsi võistluse kokku.

Pikima, 42 km distantsi võttis täna ette 225 jooksjat. Võidu noppis Rauno Jallai tulemusega 2:37.54. Teisena lõpetas mullune võidumees Sander Linnus 2:43.35-ga ning kolmandana Joosep Tammemäe 2:46.46-ga. Naistest lõpetas esimesena Klarika Kuusk (Treeningpartner) tulemusega 3:15.41.

Kokku registreerus Tartu Maastikumaratoni põhidistantsidele (42, 24, 10 ja 5 km) 3545 jooksjat ja kepikõndijat. Järgmine Tartu Maratoni Kuubiku sarja osavõistlus on 38. Tartu Rattaralli, mis toimub 26. mail.

Tartu Maastikumaratoni tulemused