Jooksmine

Tartu Linnamaratoni toimumiseni on jäänud vähem kui kuu

1 minutit lugemist
2019. aasta Tartu Linnamaraton, autor: Adam Illingworth
2019. aasta Tartu Linnamaraton, autor: Adam Illingworth

2019. aasta Tartu Linnamaraton, autor: Adam Illingworth

Oktoobri esimene nädalavahetus on 9. Tartu Linnamaratoni päralt, kus valikus on 42, 21 ja 10 km distantsid. Päev enne maratoni ehk reedel saab Tartu Raekoja platsilt alguse ka Friday Night Run.

„Kuna mitmed jooksuüritused on ära jäänud või toimuvad virtuaalselt, on meil väga suur soov viia Tartu Linnamaraton jooksusõprade jaoks läbi reaalselt Tartu tänavatel ühiselt joostes. See tähendab, et päris tavapärasel kujul praeguses olukorras üritust läbi viia ei saa ja vajalik on viia sisse mitmed muudatused,“ rääkis Tartu Linnamaratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

Tema sõnul tähendavad muudatused eelkõige programmi muutmist nii, et stardis, finišis ja rajal oleks üheaegselt võimalikult vähe inimesi. „Samuti tagame piisavalt võimalusi käte pesemiseks, desinfitseerimiseks ning isikukaitsevahendid korraldajatele, kes suure hulga inimestega kokku puutuvad,“ lisas Kelk.

Nendel, kes maratonipäeval osaleda ei saa või ei soovi, on võimalus võtta jooksuüritusest osa endale sobival ajal ja meelepärases kohas virtuaalselt. Distantsid, mille vahel valida, on sealgi 42, 21 ja 10 km ning kaugosalusega on võimalik jooksudistants läbida 24. septembrist – 3. oktoobrini. Friday Night Run virtuaalselt ei toimu.

Ka Tartu Linnamaratoni lasteürituste korralduses on sellel aastal plaanis mitmed suuremad muudatused. „Anname Tartu Linnamaratoni ürituste kohta kindlasti esimesel võimalusel uut informatsiooni oma kanalite vahendusel,“ tõdes Kelk.

Info Tartu Linnamaratoni kohta on leitav SIIT, programm SIIT.