fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladUjumineUudised

Tartu Kevade ujumisvõistlusel tuleb starti 365 sportlast

1 minutit lugemist

Ujumise Spordiklubi korraldab 22.-23. aprillil Aura keskuses rahvusvahelise ujumisvõistluse 6. Tartu Kevad 50 m rajal. Kuuendat korda toimuv jõuproov toob eeloleval lihavõttenädalavahetusel Tartusse 365 ujujat 35 klubist, esindatud on kuus riiki.

Tartu Kevad on kalendris võitnud kindla koha kui hea võimalus enne hooaja tähtsamaid jõuproove pikas basseinis oma vormi kontrollida. Ees ootavad Eesti-Soome maavõistlus, nii mõnelegi on see võimaluseks suviste tiitlivõistluste norme täita, kuna võistlus on registreeritud FINA kalendris.

Eesti tippudest löövad kaasa Pjotr Degtjarjov, Kätlin Sepp, Marija Romanjuk, Filipp Provorkov ja teised. Külalistest on kohal Leedu ja Läti meistrid, tugevat konkurentsi pakuvad Rootsi ujujad.

Võistlused algavad Aura Keskuses reedel, 22. aprillil kell 15.00, kaks järgmist võistlusosa toimuvad laupäeval, vastavalt algusega kell 10.00 ja 16.00.

Võistluste programmi ja esialgse osalejate nimekirjaga on võimalik tutvuda Ujumise Spordiklubi veebilehel www.ujumine.ee. Samas on iga sessiooni lõpus operatiivselt saadaval ka protokollid.

Võistluste programmi kuulub 32 distsipliini. Kõige populaarsemaks distantsiks on on meeste 50 m vabaltujumine, kus kõikide vanuseklasside peale kokku kroolib ühte basseinipikkust 147 ujujat. Kokku tehakse Tartu Kevade võistlusel 1400 stardikorda.

Võistluste ajal on Aura Keskuses külastajatele saadaval ainult terviseklubi piletid koos veepargi kasutamise võimalusega, bassein on vaid võistlejate päralt.

ERR SPORT