fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladUjumineUudised

Tartu Kevade edukaim oli Kätlin Sepp kuue alavõiduga

2 minutit lugemist


-ETV/ERR SPORT

Rahvusvahelisel ujumisvõistlusel Tartu Kevad osales kolm ja poolsada ujujat kuuest riigist. Kaks päeva kestnud võistluse edukaim oli Kätlin Sepp kuue alavõiduga.

Lihavõttepühadeaegne võistlus tõi Tartusse konkurente nii Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust kui Venemaalt. Meeste seas oli edukaim leedulane Igor Kozlovskij, kes ületas kahel alal Martin Liivamägile kuulunud võistluste rekordi ehk võitis 200 rinnuli 2.20,02ga ja 400 kompleksi 4.34,38ga.

Kõige osavõturohkemas 50 meetri vabaltujumises, kus stardipukilt hüppas vette 131 võistlejat, näitas kiireimat aega hetke Eesti parim sprinter, 17-aastane Pjotr Degtjarjov, kes läbis ühe basseinipikkuse 23,92 sekundiga ehk oli 0,98 sekundit oma rekordist aeglasem. “Praegu on selline keskmine, väga hea ei ole, valmistun suveks, kui tulevad juunioride Euroopa meistrivõistlused ja juunioride maailmameistrivõistlused,” kommenteeris ta ise.

4×50 meetri teateujumises aitas Degtjarjov püstitada TOP-i võiskonna ridades 1.37,95ga uue Eesti juunioride rekordi. Et mais-juunis saaks maksimaalselt basseinis tööd teha on Juhkentali Gümnaasiumi 11-ndas klassis õppiv kahe meetri ja kolme sentimeetri pikkune talent vähendanud viimasel ajal treening-koormusi ja pingutanud kõvasti koolipingis.

“Mul tulevad veel riigieksamid geograafias ja keemias. Ma võtsin mõlemad, ei ole kohustuslik, aga mõtlesin praegu lahti saada, et järgmine aasta oleks vähem. Eesti keele eksam on mul juba ära tehtud, ma tegin C1 kategooria eksami ära,” rääkis Degtjarjov.

Naiste seas teenis kuus esikohta, neist neli individuaal-aladel Kätlin Sepp.  Sada meetrit selili läbis ta 1.05,08ga ehk sekund ja 21 sajandikku talle kuuluvast Eesti rekordist aeglasemalt. Teravuse võttis hiljuti põetud angiin ja selle raviks läbi tehtud antibiotikumikuur. “Ma ei osanud midagi oodata, sest kaks nädalat tagasi olin haige ja nädala alguses oli ka pisut tõbine olla,” selgitas Sepp.

18-aastast abiturienti ootab esmaspäeval ees kirjandi kirjutamine. Edasine tee viib Eesti parima seliliujuja  juba ookeanitaha – augustis alustab ta õpinguid ja treeninguid ülikoolis, kus harjutab ka Jane Trepp. “Louisiana State University. Võib-olla sellepärast, et see on kindlasti hea ülikool ja üks eestlane on juba ees. Siis on ikka kindlam minna sinna.”

Koduseid konkurente hakkab peagi aga kimbutama Kätlini noorem õde, 12-aastane Sigrid Sepp, kes läbis sada selili 1.15,12ga ja loodab juulis startida Türgis toimuvatel Euroopa noorte olümpiapäevadel. “Ma olen harjutanud viiendast aastast alates ja õe rekordid olen üle löönud kui ta oli nii vana kui mina ja täna oli normaalne, tegin oma rekordi.”

Särtsakaid noori ja ala meistreid ühendanud jõuproovil ujus võidu üle kolm ja poolsaja võistleja.

ERR SPORT / Anu Säärits