Suusatamine

Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid olümpialane Algo Kärp ja Merilin Jürisaar

1 minutit lugemist
Algo Kärp. Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Estoloppeti maratonisarja avaetapina toimus täna 20. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mille 30 km pikkuse vabatehnikas sõidetud trassi võitis peagi taliolümpiamängudele suunduv Algo Kärp, kuid järgmised kolm meest mahtusid kahe sekundi sisse.

Kärp suusatas lumeolude tõttu Alutaguse spordi- ja puhkekeskusesse üleviidud maratoni läbi ajaga 1:18.49. Võit tuli mehele kindlalt. Juba esimeses vahefinišis 8,5 km peal edestas ta järgmist suusatajat, kes sel hetkel oli Sander Linnus 13 sekundiga. “Seadsin eesmärgiks sõita oma sõitu ja ühtlase kõrge tempoga. Kõike endast rajale ei hakanud jätma. Tulin üleeile mägedest laagrist ja nüüd vajasin tugevat pingutust. Selle ma ka sain,” rääkis Kärp Jooksjale.

Suusamees ajas tempo kõrgemaks teisest kilomeetrist ning hoidis seda edasi. “Järk-järgult hakkasid teised mehed maha jääma ning 6. kilomeetril suusatasin üksi, jätkates nii lõpuni. Eks minu ettevalmistus on teistest tänastest konkurentidest natuke parem ka. Võit oli ka muidugi veidi kohustuslik,” lausus Kärp. Tema põhidistants nädala pärast algavatel olümpiamängudel on klassikatehnikas sõidetav 50 km distants, mille start antakse 24. veebruaril. Kärp alustab reisi Lõuna-Koreasse 8. veebruaril.

Järgmiste poodiumikohtade pärast läks Tamsalu-Neeruti maratoni finišis tihedaks. Teiseks suusatas end Mart Kevin Põlluste ajaga 1:20.42. Täpselt sama aja sai kirja ka kolmandaks tulnud Martti Himma (Sparta). Esimesena jäi pjedestaalilt välja Sander Linnus, keda lahutas teisest ja kolmandast kohast vaid üks sekund. “Kilomeeter enne esimest vahefinišit läksin oma pundis kõige ette plaaniga rünnata ja vahefinišis teine koht saada,” kirjeldas Linnus tänast võistlust.

Naistest võitis maratoni Merilin Jürisaar ajaga 1:32.55. “Ma poleks uskunud, et see juba täna tuleb,” sõnas Jürisaar pärast finišit. Merilin oli rajal koos oma isa Meelisega, kellega koos on palju vaeva nähtud maratoniks ettevalmistumisel. “Ma ei oleks arvanud, et ma teda võidan, aga täna võitsin,” mainis neiu õnnelikult. Talle kaotas täpselt ühe minutiga Reeda Tuula (Sparta). Kolmandaks tuli Heleri Kivil (Tartu suusaklubi) 1:34.06-ga.

Lühikese distantsi võitjaks tuli Mario Kivil, kes läbis 10 kilomeetrit ajaga 30.21 ning oli ühtlasi ka M15-klassi parim. Naiste 10 kilomeetri lühidistantsi võitjaks tunnistati Helin Müüdla. Neiu ajaks fikseeriti 36.53.