fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Tallinna teletorni trepijooksu võitsid Rauno Tiits ja Kaisa Kukk

2 minutit lugemist
Tallinna teletorni trepijooksu võitjad Rauno Tiits ja Kaisa Kukk. Foto: Aivar Pärtel
Tallinna teletorni trepijooksu võitjad Rauno Tiits ja Kaisa Kukk. Foto: Aivar Pärtel

Tallinna teletorni trepijooksu võitjad Rauno Tiits ja Kaisa Kukk. Foto: Aivar Pärtel

Eile toimunud Tallinna teletorni trepijooksu, mis on ühtlasi SAUCONY trepijooksu karikasarja IV osavõistluseks, võitis meestest kõigil eelmistelgi etappidel parim olnud Rauno Tiits ning naistest klubi Treeningpartner esindaja Kaisa Kukk.

Rauno Tiits suutis ainsana mööda treppe teletorni üles joosta kiiremini kui viie minutiga, saades lõpuajaks 4.55. Järgnesid Rimo Timm 5.12-ga ja Mardo Lundver 5.45-ga. Rauno Tiits ise arvas, et oma arust sai päris hea jooks tehtud. “Jalad lõid tuld ja kopsud põlesid. Kella mul jooksu ajal ei olnud ja seega täpset aega ei teadnud. Sisetunne aga ütles, et eelmise aasta 4.46 sai üle joostud küll. Tunne on aga vahest petlik ja reaalne resultaat oli hoopis 4.55,” kirjutas Tiits oma blogis.

Kui ta oma lõpuaega nägi, siis käis peast läbi, et keegi võiks selle üle joosta. Võidust tähtsamaks pidas Tiits enda jaoks progressi. “Kui jälgida kogu hooaega, siis kõikidel kodumaistel trepijooksudel olen jooksnud üle enda varasemad ajad. Tuleb teha järeldused ja järgmise aasta sügis-talvisesse treeningperioodi vajalikud parandused teha. Sai ju sel aastal vähe teistmoodi asjale lähenetud. Sportlikku “viha” ja jonni asjaga edasi minna sain küllaga ja jätkan teekonda saamaks paremaks,” märkis Tiits.

Naistest võitis teletorni trepijooksu Kaisa Kukk igati korraliku ajaga 6.08, kusjuures naiste rajarekord 5.52,2 pärineb 2015. aastast. Selle jooksis tšehhitar Lenka Svabikova. Kukk tegi eelmisel päeval enne trepijooksu esimest korda lõigutrenni. Kuni 17. märtsini Portugalis laagris viibinud Kukk otsustas teletorni trepijooksul startida alles võistluspäeva hommikul.

“Ma ei ole kiiremaid jooksuliigutusi üldse teinud ehk suve teises pooles saavutan mingisuguse vormi,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Eelmisel aastal pärast Tallinna maratoni hakkas tal jalapealne valu tegema. “Pean trenni tegema pehmel pinnasel, eks näis kuidas jalg asfaldil jooksmisele reageerib.”

Trepijooksu pidas ta raskeks võistluseks. “Ükskõik, mis tempos seda läbida, kerge ei ole. Pulsiga sain punases olemise maiste suhu, seda pole ammu tundnud. Eilsest lõigutrennist andsid jalad tunda. Poole peal oli küll tahtmine ringi keerata. Mulle trepid ja mäed sobivadki rohkem kui sile maa. Lõpus püsti enam ei seisnud,” tõdes Kukk. Jooksu tavadistantsi avastardi kohta ei osanud ta veel täpsest vastust anda, kuid kutsutud on teda paljudele jooksudele. “Lähen olematu vormi pealt trenni eest läbima, aegu omale ette ei sea,” lausus Kukk.

Teise koha sai teletorni trepijooksul talle 29 sekundiga kaotanud Merill Mägi. Kolmandaks tuli Liina Volmerson ajaga 7.09. Kokku osales teletorni trepijooksul 105 jooksjat. Osavõturekord 180 pärineb aastat 2014, kui esmakordselt võistlesid maailma tipud ning avanes võiamlus koguda maailmakarikapunkte. See meelitas toona ka rohkem kohalikke jooksma.

Tallinna teletorni trepijooksu tulemused