Jooksmine

Tallinna Sinilillejooksu kiiremad Mark Abner ja Laura Maasik

1 minutit lugemist
Tallinna Sinilillejooksu start. Foto: Anname Au
Tallinna Sinilillejooksu start. Foto: Anname Au

Tallinna Sinilillejooksu start. Foto: Anname Au

Sinilillekampaania tunnustab tervislikke eluviise ja ning kutsub tänavu juba kuuendat korda läbi tervisespordi andma au neile meestele ja naistele, kes on rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest seisnud. Täna selle kampaania raames toimunud Tallinna Sinilillejooksu võitis nagu mullugi meestest Mark Abner. Naistest võitis jooksu Laura Maasik.

Kadrioru pargis kulgenud 3,2 km pikkusele distantsile tuli osalema ka vabariigi president Kersti Kaljulaid. Kõige kiiremini jõudis ringilt tagasi nagu mullugi esimene olnud Mark Abner (Treeningpartner) ajaga 9.37. Alles eile jooksis ta Lillepi pargis Eesti ekideni meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Treeningpartneri võistkonnas.

“Õnneks jalad liiga väsinud eilsest ei olnud, kuigi muretsesin küll sellepärast. Panin alguses ajama, kuigi lootsin veidi jooksu sisse elada hoopis. Mõne aja pärast oli vahe juba piisavalt suur ja tunne turvaline,” ütles Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Rohkem keegi alla 10 minuti aega kirja ei saanud. Teisena lõpetas Bert Tippi 10.03-a ja kolmandana eile Treeningpartner II võistkonnas ekidenil osalenud Janar Juhkov ajaga 10.12.

Naistest võitis Sinilillejooksu Laura Maasik (Head Inimesed) ajaga 11.37. “Otsustasin täitsa spontaanselt täna hommikul võistlusel osaleda, kuna ilm oli suurepärane ja see on ilusa eesmärgiga heategevuslik üritus. Teine koht ei jäänud ka kaugele, umbes 2 km jooksime koos. Viimasel kilomeetril tõstsin ise pisut kiirust,” rääkis Maasik.

Teisena lõpetas Merlyn Valma (Treeningpartner) ajaga 11.44. “Üsna viimasel hetkel otsustasin üldse jooksma minna, eilsest ekidenist olid jalad veel kanged. Enamus distantsi jooksin Lauraga koos ja minek oli hea. Ajaga ja teise kohaga saab igati rahule jääda,” sõnas Valma. Kolmanda koha sai Eveli Kurg (Maret Sport) tulemusega 12.25.

Tallinna Sinilillejooksu tulemused