fbpx
Jooksmine

Talisuplus aitas Carry Saluste Pajusi Mudajooksu võidule

1 minutit lugemist
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Heiki Rebane
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Heiki Rebane

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Heiki Rebane

Täna toimunud 4. Pajusi Mudajooksu 42 erinevast takistustest ja mudast koosneval rajal osutusid kõige kiiremateks Carry Saluste ja Külli Sizask.

10 km pikkuse rohkete takistustega raja ajaga 56.48 läbinud ja alles viimastel kilomeetril liidriks tõusnud Saluste arvas, et tänane võit tuli eeskätt tänu viimasel ajal suurenenud treeningkoormuse tõttu. “Samuti aitas kindlasti kaasa jaanuaris alustatud talisupluse hobi. Kuna rajal oli meeletult palju veetakistusi, siis läks paljudel ilmselt raskeks sellega kohaneda. Ilmselt see andis mulle eelise,” rääkis Saluste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pajusi mudajooksul ta varem osalenud ei ole, küll aga lubas ta järgmisel aastal taas stardis olla.

Teise koha sai Eesti trepijooksude karikasarja ja Eesti meister Rauno Tiits ajaga 58.26, kes juhtis jooksu kuni 7,5 km märgini. “Seal jõudis Carry mulle järgi ja läks vaikselt eest. Enne seda olin üle kilomeetri järjest jääkülmas vees, kus kangestusin ja hakkas krambitama. Minu jaoks liiga külm. Isegi joostes ei saanud sooja sisse. Õnneks vahe järgnevatega osutus piisavaks ja suutsin kuidagi lõpuni ponnistada. Rada oli võrreldes eelmise aastaga tagurpidi , kuid suures osas sarnane eelmise aastaga. Muda ja vett jagus kõriauguni,”ütles Tiits. Tema järel lõpetas kolmandana Ahti Sulavee tulemusega 59.38.

Naistest võitis Pajusi Musajooksu Külli Sizask ajaga 1:05.18. Mirjam Vint, kes ka N40 vanuseklassi kiireim, kaotas talle 7 sekundiga. Kolmandana jõudis sopaselt rajalt tagasi Krista Jalas ajaga 1:08.15.

4. Pajusi Mudajooksu tulemused