fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Takistusjooksja Kaur Kivistik pääses Rio olümpiamängudele

1 minutit lugemist
Kaur Kivistik kasutab tõkkejooksu ka treeningul. Foto: Tambet Allik
P8031082

Kaur Kivistik Kuressaare linnastaadionil tõkketreeningul. Foto: Tambet Allik

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) teatas täna, et 3000 m takistusjooksja Kaur Kivistik on pärast viimast kinnitusvooru olümpiamängude reitingutabelis tõusnud positsioonile, mis annab talle võimaluse osaleda Rio olümpiamängudel.

Kaur Kivistik kinnitas oma valmisolekut olümpiamängudel osaleda startida. Eesti Olümpiakomitee edastas kinnituse Kaur Kivistiku osalemise kohta Rio olümpiamängudel Rahvusvahelisele Kergejõustikuliidule täna pärastlõunal. Rahvusvaheline Kergejõustikuliit ja Rahvusvaheline Olümpiakomitee on Rio olümpiamängudel seadnud igal kergejõustikualal osalevate sportlaste osas arvulise eesmärgi. Kui olümpiamängudele üles antud kvalifikatsiooninormi täitnud sportlasi on seatud eesmärgist vähem, siis esitatakse kutse võistlusele ka sportlastele, kes OM osavõtunormi ei ole täitnud.

Kaur Kivistiku sõnul on tegemist meeldiva üllatusega ja ta ootas teadet olümpiale pääsust. Täna helistas Kivistikule Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja teatas talle positiivsest uudisest. “Sisimas püsis kogu aeg tunne, et saan olümpiale. Viimasel kolmel nädalal ei olnud ma kordagi häälestatud selles suunas, et ma ei pääse olümpiale. Mida päev edasi, seda väiksemaks küll tunne läks, aga lootus ikkagi säilis,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Viimasel ajal lahvatanud dopinguskandaale arvestades, võis arvata, et kõik võtab rohkem aega. “Kui ma sel nädalal enne olümpiamängude avamist ei oleks teadet saanud, oleks rong läinud olnud,” tõdes Kivistik. Kõik treeningud pärast Eesti meistrivõistlusi häälestas ta just olümpiamänge silmas pidades. “Kui ma ei oleks olümpiale pääsenud, oleksin pidanud otsima omale mõne muu võistluse, et treeningud luhta ei läheks,” sõnas Kivistik.

Kutseid olümpiamängudel esitatakse sportlastele antud ala kvalifikatsiooniperioodil näidatud tulemuste alusel. Kaur Kivistiku viib olümpiamängudele 2015. aastal suveuniversiaadil joostud isiklik rekord 8.32,23, millega ta võitis hõbemedali. Rio olümpiamängude norm 3000 m takistusjooksus on 8.30,00. Tänavu sai Kivistik Amsterdamis Euroopa meistrivõistlustel 7. koha ajaga 8.33,75. Kivistik ise ei hakanud mingeid lubadusi ega veksleid olümpiaks välja käima. “Piisab sellest, kui kiirendan mulle kaasa elavatel televaatajatel ja tugitoolisportlastel pulssi,” märkis Kivistik.

3000 m takistusjooksu eeljooksud toimuvad Rio olümpiamängudel 15. augustil kell 17.25 Eesti aja järgi.