TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Suvise laskesuusatamise sprindi Eesti meistrid on Johanna Talihärm ja Kalev Ermits

1 Minutit lugemist
Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Johanna Talihärm ja Kalev Ermits tulid täna Otepääl Tehvandil suvise laskesuusatamise Eesti meistriteks sprindidistantsil.

Talihärm lõpetas 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 23.20,2, eksides tiirudes kokku vaid ühel korral (0+1). Hõbedale tuli Meril Beilmann (+0,56; 0+3), pronksmedali sai täna kaela Tuuli Tomingas (+1.04; 0+2).

Talihärma sõnul oli tänane kuldmedal juba enne võistluste algus sihikule võetud. “Kui juba Eesti meistrivõistlustel starti tulen, siis ikka on eesmärgiks meistritiitel,” kinnitab ta. Talihärm on teinud oma suvise ettevalmistuse USA-s, Eestisse saabus ta üleeile. “Suvi USAs on kulgenud edukalt. Olen saanud korralikult koos tugevate treeningkaaslastega treenida ja olen terve püsinud. Suve alguses keskendusin uue kabaga kohanemisele ning kogu suve olen keskendunud targalt harjutamisele,” selgitab Talihärm treeningstrateegiat.

Tänase osas kommenteeris sportlane, et tiirus oli enesetunne hea, rajal aga kimbutas reisiväsimus. See aga Talihärma ei morjenda, homme on ta uute eesmärkidega taas stardis. “Homne eesmärk on lasta alla 20 märki ning olla rajal kiireim,” sõnab ta.

Kalev Ermits alistas 10 km pikkuse sprindidistantsi ajaga 26.33,5, tiirudes eksis vastne Eesti meister kokku kolmel korral (3+0). Teiseks tuli Rene Zahkna (+0,41; 2+2), poodiumi kolmanda astme hõivas külalisvõistleja Lätist Roberts Slotins (+41,8; 2+2). Täna oma esimese biatloni võistlusstardi teinud Raido Ränkel sai kuue möödalasuga kirja neljanda koha (+1.00,3; 4+2).

Sprindistantsi tulemused