TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Suvine suusalaager tõi Jõulumäele kokku 200 noort spordihuvilist

1 minutit lugemist

29. juunist kuni 2. juulini toimub Jõulumäe Tervisespordikeskuses  Swedbanki ja Eesti Suusaliidu koostööna noorte suvine suusalaager, kus osaleb 200 noort suusahuvilist Eesti erinevaist paigust. Viiendat korda toimuv laager on saanud laste seas väga populaarseks ja nii täitusid kõik laagrikohad vaid nädalaga.

Soovime tuua laagri kaudu suusatamise ja sporditegemise igale Eesti lapsele lähemale. Suvine laager pakub noortele eelkõige huvitavaid treeninguid ja esinejaid ning tutvust tehakse ka teiste spordialadega. Suvelaagri treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist, panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest kavva mahub palju erinevaid  oskusi nõudvaid mänge.

Lapsed Triin Ojaste juhendamisel harjutusi tegemas

Lapsed Triin Ojaste juhendamisel harjutusi tegemas

Eesti Suusaliidu spordidirektori Raul Olle sõnul ei ole suusatamine  selles laagris esikohal, vaid lihtsalt aktiivne aja veetmine mõnusas seltskonnas. “Tahame, et noortele oleksid kättesaadavad võimalused enda arendamiseks ning spordiga tegelemiseks. Loodame, et nii mõnigi noor spordisõber saab laagrist innustust ning uusi eesmärke, mille suunas püüelda.“ lisas Olle.

„Peame oluliseks, et võimalikult paljudel eestimaalastel oleksid tasuta ning kättesaadavad sportimisvõimalused. Seetõttu oleme lisaks populaarse suvise noortelaagri ja talvise suusasarja toetamisele õla alla pannud ka Eesti loodulike terviseradade arendamisele. Eesti terviseradade võrgustikku, mida toetavad Swedbank, Merko ja Eesti Energia, kuulub tänaseks üle 100 heas korras ning enamjaolt valgustatud raja, mis ootavad tervisesportlasi ööpäeva ringselt“, lisas Swedbanki juhtkonna liige, Rait Pallo.

Laagri  juhendajateks on Eesti Suusaliidu  atesteeritud  noortetreenerid, murdmaasuusatamise endised ja praegused koondislased, teiste alade sporditipud ja Swedbanki töötajad.

Nelja laagripäeva kavva mahuvad ühised treeningud praeguste Eesti suusakoondislastega, ent tutvust tehakse ka teiste spordialadega. Ühised jalgpallitreeningud võeti ette Raio Piirojaga ning orienteerumismängu viib läbi Swedbanki juhatuse liige ja värske rogaini Euroopa meister Rait Pallo. Viimasel laagriõhtul on noortel võimalus kuulata  Liis Lemsalu esinemist.

Raio Piirojaga koos vutti mängimas

Raio Piirojaga koos vutti mängimas

Swedbank toetab Eesti suusatamist juba 20. hooaega ning üha rohkem pööratakse  tähelepanu suusatamise järelkasvule. Oma 20. hooaega alustab eeloleval talvel Swedbanki Noorte suusasari, kust kõik tänased koondislased on oma sporditeed alustanud.