Jooksmine

Suvejooksu ümber Saadjärve võitsid Jaanus Kallaste ja Lily Luik

2 minutit lugemist
Kuus kiiremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson
Kuus kiiremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Kuus kiiremat meest autasustamisel. Vasakult: Ivar Ivanov, Jaanus Kallaste, Dmitri Aristov, Rauno Jallai, Bert Tippi ja Allan Männi. Foto: Ahto Jakson

DELFI Järvejooksude teise osavõistlusena täna toimunud 6. Suvejooksu ümber Saadjärve võitsid Jaanus Kallaste Treeningpartnerist ja Tokyo olümpiaks valmistuv Lily Luik.

Jaanus Kallaste võiduajaks 16,9 km pikkusel distantsil kujunes 57.45,8. Teiseks tulnud Ivar Ivanov (KJK Lõunalõvi) kaotas talle 8,8 sekundiga. Kolmanda koha sai Dmitri Aristov (Treeningpartner) ajaga 58.07,4.

Kallaste sõnul ei osanud ta võitu täna aimata. “Lootsin Ivanovi ja Aristoviga lõpuni kesta. Kestsin ka ja tegin õnneks lõpuga ära,” rääkis Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Esimesed kuus kilomeetrit käis passimine, keegi ei tahtnud tuulega ette vedama minna. Jooksime neljakesi koos. Vahepeal langes tempo 3.40 peale kilomeetri kohta, aga mulle sobis, sest kolmapäevasest trennist olid jalad veel kanged.”

Pärast seitsmendat kilomeetrit hakkas tempo tõusma ja Dmitri Aristov võttis vedamise enda peale. Aristov ja kaks kilomeetrit enne lõppu viimasel tõusul maha. “Mina möödusin Ivanovist viimasel asfaldisirgel,” lausus Kallaste, kes tõusis pärast tänast jooksu DELFI Järvejooksude sarja liidriks. Kallaste lubas, et teeb kogu sarja kaasa ja loodab selle ka võita. “Tugevamaid tagant tulemas ei ole,” lausus ta.

Teisena lõpetanud Ivar Ivanov tunnistas, et praegu ei ole tal head lõpukiirust. “Teadsin, et Jaanus on lõpus hea, üritasin eest ära minna viimasel tõusul ja pärast seda, kuid ei saanud vahet sisse. Kergliiklusteel pani ta tempo peale ja läinud ta oli,” ütles Ivar Ivanov. Praegu ta plaani järgi ei harjuta, vaid treenib nii, kuidas jalad lubavad ja aega jagub. “Kui on sobinud, olen teinud kohalikke jookse Võrumaal. Täna oli ka kodule lähedal jooks,” lisas Ivanov.

DELFI Järvejooksude sarja kokkuvõttes on Jaanus Kallaste järel teisel kohal Bert Tippi ja kolmandal kohal Janar Juhkov (Treeningpartner).

Kuus kiiremat naist autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Kuus kiiremat naist autasustamisel. Vasakult: Minna Kuslap, Lily Luik, Maria Veskla, Liis-Grete Arro, Getlin Urbus ja Anne-Ly Palm. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis tänase jooksu Lily Luik ajaga 1:06.19,0. “Kuna alles alustasin ettevalmistusega, siis suuri eesmärke täna omale ei seadnud. Tahtsin näha, millises seisus olen, et saaks treeneriga edasist treeningplaani paika sättida,” märkis Luik.

Ta jäi oma tulemusega rahule, kuid tunnistas, et pikal distantsil jääb kestvusest puudu. “Kuni 13. kilomeetrini oli väga hea püsiv kiirus, aga edasi kukkus ära ja pidin võitlema,” lisas Luik. Ka tema tahab end 10 000 m Eesti meistrivõistlusteks vormi saada. Kuna ümber Pühajärve jooks jääb vaid mõni päev peale Eesti meistrivõistlusi, siis Pühajärvel Luik ilmselt ei jookse. “Raske tõusuga rada ja natuke liiga väike vahe,” nentis ta.

Teisena lõpetas Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 1:07.14,4-ga. “Teine pikk jooks tuulega (esimene Pärnumaa Võidupüha poolmaraton – toim.) võideldes, enam neid pikki jookse ei taha. Tahtsin alguses tervet sarja kaasa teha, kuid Harku järve jooksu ajal olin vigastatud. Eesmärk on võistelda 10 000 m Eesti meistrivõistlustel, hakkan selleks valmistuma. Nüüd on ainult staadionijooksud ja krossid,” sõnas Kuslap.

Kolmandaks tuli nagu mullugi Maria Veskla (Sparta) tulemusega 1:09.08,4. “Tahtsin jooksu ühtlase tempoga võtta ja sellega lõpuni kesta. Alustasin 4.00 kilomeetri kohta ja pidasin vastu. Olen väga rahul, sest kaks aastat tagasi jooksin kümme minutit aeglasemalt,” tõdes Veskla. Tõsisemalt alustas ta treeningutega 2016. aastal. Kuna seni ei ole Vesklal õnnestunud sarja kaasa teha, siis tänavu on ta Järvejooksude sarja võtnud eesmärgiks.

Tänavuse sarja liider ongi Maria Veskla, talle järgnevad täna 4. koha saanud Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ja Anne-Ly Palm (SK ProRunner).

6. Suvejooksu ümber Saadjärve tulemused