SuusatamineUudised

Selle talve suurim suusapidu

1 minutit lugemist

Selle talve suurim suusapidu: kahevõistluse MK-etapp pakub unustamatu elamuse tervele perele

Peagi saab kahevõistlejatele kaasa elada otse raja ääres, sest 9. veebruaril 2024 saab Otepääl hoo sisse kahevõistluse MK-etapp. Kolmel põneval võistluspäeval astuvad vastamisi maailma parimad kahevõistlejad, kelle hulgas ka meie oma Eesti esinumber Kristjan Ilves.

Talvepealinn Otepää avab juba neljandat aastat uksed kahevõistluse MK-etapile, kus kolmel järjestikusel päeval võtavad üksteiselt võistlusrajal mõõtu nii naised kui ka mehed erinevates võistlusformaatides.

Esimene võistluspäev algab fännide seas populaarse ja kaasahaarava mass-stardiga, kus kahevõistlejad alustavad võistlemist murdmaasuusatamisega, seejärel suundutakse hüppemäele. Laupäeval ja pühapäeval selgitatakse välja parimad kahevõistlejad individuaalvõistlustel. Pealtvaatajad saavad oma lemmikutele kaasa elada nii murdmaaraja ääres kui ka hüppemäe jalamil.

Nädalavahetus täis sporti ja meelelahutust

Ettevalmistused kodupublikule meeleoluka nädalavahetuse pakkumiseks on täies hoos. 2024. aasta Otepää MK-etapil pööratakse erilist tähelepanu pealtvaatajate heaolule. „Oleme kohandanud võistluspaiga ülesehitust just publikule mõeldes, näiteks muudame murdmaavõistlusele kaasa elamise kompaktsemaks ning toome võistluse suurele suusastaadionile,“ selgitas peakorraldaja Ago Markvardt.

Lisaks põnevale võistlusele on pealtvaatajatel võimalus osa saada mitmekülgsest meelelahutusprogrammist. Kohal on hea muusika ja maitsvat kõhutäit pakkuvad toidukärud ning lustlik tegevus tagab meeleoluka nädalavahetuse kogu perele.

Otepää MK-etapp kui keskkonnasõbraliku spordiürituse teerajaja

Otepää kahevõistluse MK-etapp on võtnud suuna olla eeskujuks keskkonnahoidliku spordiürituste korraldamisel. Sel aastal keskendutakse jätkusuutlikkuse programmis kuuele olulisele valdkonnale: jäätmed, toitlustus, materjalid, transport, teabevahetus ja energia.

Selleks, et olla keskkonnasõbralikum, kasutatakse korduskasutatavaid toidunõusid ning keskkonnasõbralikke transpordi- ja energialahendusi, erilist tähelepanu pööratakse jäätmete liigiti kogumisele. Samuti on oluline toetada kodumaiseid tegijaid, mis tuleb selgelt esile seekordsel lilletseremoonial: lõikelillede asemel antakse üle auhind, mille on välja pannud meie omad tublid tootjad.

Loe edasi uuest Jooksja ajakirjast!

Tekst: Eliise Zeemann, Eesti Suusaliit.

owc.ee

Foto: Adam Illingworth