fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladOrienteerumine

Suusaorienteerumise tavaraja Eesti meistriteks tulid Mattis Jaama ja Daisy Kudre

1 minutit lugemist
Daisy Kudre ja Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Daisy Kudre ja Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Daisy Kudre ja Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Põlva lähistel Hatikul selgusid täna suusaorienteerumise Eesti meistrid tavarajal. Meeste 16 km distantsi võitis Mattis Jaama ja naiste 9,2 km distantsi Daisy Kudre.

Eelmise päeva lühirajavõistlusega võrreldes jõudis soe ilm maastikule täiendavalt lumevabu kohti sulatada, kuid Eesti meistrivõistlus see ei seganud. Otselõikeid oli maastikul riskantsem teha, sest lumi enam nii hästi ei kandnud ja võistlejad püsisid pigem ettevalmistatud suusaradadel. Lühirajal oma tugevust näidanud Daisy Kudre ja Mattis Jaama (mõlemad OK Peko) üleolek osutus poole pikematel radadel veelgi veenvamaks.

Daisy püüdis finiši eel nelja minutiga kinni oma noorema õe Dorise (OK Peko), kes teenis just sellise kaotusega hõbemedali. Daisy Kudre võiduaeg täna 50.04. Pronksi sai võitjale 6.04 kaotanud Epp Paalberg (Rakvere OK). „Tänane võistlus õnnestus mul päris hästi. Kuigi võistluse alguses tegin ühe suurema orienteerumisvea, kulges ülejäänud sõit õigeid teevalikuid tehes ning füüsiliselt hea tundega. Raja lõpuosas jõudsin järele eespool startinud konkurentidele, mis andis kinnitust, et olen hea sõidu teinud,“ lausus Kudre pärast võistlust.

Meeste seas pakkus Mattis Jaamale poole rajani ainsana kõva konkurentsi Kevin Hallop (OK Peko), kes tegi dramaatilise kaardilugemisvea ja katkestas võistluse. Mattis Jaama tulemusele 1:21.23 pääses kõige lähemale külalisvõistleja Nauris Raize Lätist kaotusega 1.38. Eesti meistrivõistluste hõbeda teenis Rimmo Rõõm (OK Ilves, +6.06) ja pronksi Tõnis Erm (TAOK, +7.00).

Suusaorienteerumise tavaraja tulemused