fbpx
Muud aladOrienteerumine

Suusaorienteerumise lühiraja Eesti meistrid on Mattis Jaama ja Daisy Kudre

1 minutit lugemist
Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Põlva lähistel Hatikul peeti täna suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused lühirajal. Meeste 8,3 km rajal võidutses Mattis Jaama ja naistel 6,5 km pikkusel rajal Daisy Kudre.

Hiljutised sulailmad ja sellele järgnenud külmad muutsid lumeolud napiks ja raja jäiseks, mis võimaldas paljudes kohtades otselõikeid väljaspool suusaradu. Korraldajaklubi Põlva Kobras suutis rasketele tingimustele vaatamata ette valmistanud rohkesti põnevust pakkuvad rajad. Nii naiste kui meeste põhiklassis tulid võitjaks Eesti koondise liidrid Daisy Kudre ja Mattis Jaama (mõlemad OK Peko).

Naistest võitis Daisy Kudre ajaga 36.42. Tema edu teiseks tulnud Evely Kaasiku (OK JOKA) ees oli 46 sekundit ja kolmandaks tulnud Doris Kudre (OK Peko) ees 1.32. „Mul on väga hea meel, et Eesti meistrivõistlused keeruliste lumeolude kiuste ikkagi toimusid. Rajad olid huvitavad ning keerulised, seda nii jäiste olude kui tiheda radade võrgu tõttu. Enda sõiduga ma rahule ei jää, kuna tegin mitu orienteerumisviga. Õnneks suutsin vigadest hoolimata piisavalt kiire sõidu teha, et meistritiitel võita,” lausus Daisy Kudre.

Meeste seas võitis Mattis Jaama ajaga 37.55, edestades külalisvõistlejat Nauris Raizet Lätist 1.25. Eesti meistrivõistluste hõbeda teenis Tõnis Erm (TAOK, +1.53) ja pronksi Kevin Hallop (OK Peko, +4.22). Homme võisteldakse samas paigas tavarajal.

Suusaorienteerumise Eesti meistrivõistluste lühiraja tulemused