fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Pyeongchangi OMil võistleb 22 Eesti sportlast

1 minutit lugemist
Marko Kilp (nr.61). Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES
Marko Kilp. Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES/SCANPIX

Marko Kilp. Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES/SCANPIX

Eesti Suusaliidu juhatus kinnitas Lõuna-Koreasse Pyeongchangis 9.-25. veebruarini toimuvatele taliolümpiamängudele sõitvate sportlaste nimekirja. Kokku esindab Eestit olümpial 22 sportlast, neile lisanduvad taustajõud.

Mäesuusatamises on nii naistel kui meestel ette nähtud üks koht. Mäesuusatamise alakomitee juhatus otsustas tuginedes treenerite nõukogu ettepanekule nimetada EOK delegatsiooni liikmeteks 17-aastase Tormis Laine ja 18-aastase Anna Lotta Jõgeva. Sportlastega sõidavad Pyeongchangi kaasa kaks treenerit.

Kahevõistluses on meestel kaks OM kohta, alakomitee ettepanekul kinnitati koondisesse Kristjan Ilves ja Karl-August Tiirmaa. Taustajõududest täiendavad tiimi treener, kaks hooldemeest ja füsioterapeut.

Suusahüpetes said eestlased viimasel hetkel ka kolmanda koha juurde. Suusahüppajate koondisesse on kinnitatud Artti Aigro, Martti Nõmme ja Kevin Maltsev, lisaks sõidab poistega kaasa treener.

Nagu võiski arvata, on seekordsel taliolümpial suurima koondislaste arvuga esindatud murdmaasuusatamine, kus meestel on 4 olümpiakohta ja naistel 2. Lõuna-Koreas võistlevad Marko Kilp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Anette Veerpalu ning Tatjana Mannima. Viimasel hetkel lisandus neile ka Algo Kärp. Murdmaakoondist abistavad Pyeongchangis treener, kolm hooldemeest ja füsioterapeut.

Eesti Olümpiakomitee kinnitas lõpliku OM delegatsiooni koosseisu täna. Suusaliidu väljapakutud 14 sportlasele lisandusid veel kiiruisutajad Saskia Alusalu ja Marten Liiv. Laskesuusatajatest võistlevad olümpiamängudel Kauri Kõiv, Roland Lessing, Kalev Ermits, Rene Zahkna, Johan Talihärm ja Johanna Talihärm.