SpordivarustusTERVIS & TOITUMINEUudised

Suunto pulsikellad sobivad kõigile vastupidavusalade harrastajaile – vali, millist tahad!

4 minutit lugemist

Soome kellatootja Suunto on vastupidavusalade harrastajaile tootnud erinevaid mudeleid, mille ühine omadus peitub selles, et nad on kõik väga efektiivsed ja lihtsalt kasutatavad. Alljärgnevalt iseloomustame Suunto kolme pulsikella mudelit, eks vaadake ise, milline neist rohkem meeldib.

Spordikella Suunto 3 Fitness uue mudeliga on sihikule võetud inimesed, kes soovivad kella iga päev kanda ja kelle üks peamisi vajadusi ei ole GPS.

Suuntole omane ja iseloomulik tunnus vastupidavus ja spordikellade teadmistepagas on põimitud elegantse disainiga. Uus Fitness seeria kell on mõeldud aktiivse elustiiliga inimestele, kes väärtustavad tervist ja liikumisest saadavat heaolu. Kell on suurepärane treeningvahend, mida sobib ilusa välimuse tõttu kanda iga päev.

Sellel on individuaalne treeningute juhendamise funktsioon, mis põhineb kasutaja kehalisel aktiivsusel ja kell on võimeline kohanduma omaniku treeningurütmiga, mis inspireerib veelgi enam liikuma.

Suunto 3 – hea treeningukaaslane

Suunto tootejuhi Sami Arhomaa sõnul taheti uue tootega luua taskukohane spordikell, millel on pidevalt toimiv aktiivsusmonitor ja mis tänu korralikele funktsioonidele täitab ka innustava treeningupartneri rolli.

„Suuntol on pikk ajalugu kõrgklassi usaldusväärsete spordikellade loomisel, neid kelli kasutavad professionaalsed sportlased üle maailma,” lausus Arhomaa. „Samuti on meie eesmärk inspireerida liikuma kõiki inimesi, olenemata nende spordialasest taustast ja tasemest. Suunto 3 Fitness kellaga saame veel rohkem kliente, kes võivad nautida meie toodete meisterlikkust.”

Suunto 3 Fitnessi peamine omadus on randmelt pulsi lugemise valmidus ja südamelöögisagedusel põhinev sportliku vormi näitaja, mis määrab kasutaja hetketaseme.

Treenimine kellaga on imelihtne: automaatselt koostatakse seitsmepäevased treeningukavad, võttes aluseks eelnevalt kindlaks tehtud taset ja sportlikku võimekust. Juhul, kui mõni treening jääb vahele või hoopis suure entusiasmiga tehakse mõni treening rohkem, siis kohandab Suunto 3 Fitness automaatselt kava, et kasutaja ei peaks närveerima sellest kinnipidamise pärast.

Treeningu ajal on hõlpsalt näha, kas püsitakse soovituslikus pulsisageduse tsoonis ja treening on õige intensiivsusega või tuleb teha korrektuure.

Suunto 3 Fitness pakub aktiivsusmonitori võimalusi, lugedes kasutaja samme ja kulutatud kaloreid. Kergelt loetavad kokkuvõtted annavad hea ülevaate igapäevasest aktiivsusest ja võimaldades kasutada väljateenitud puhkepäevi.

Kandes kella ka öösel, on võimalik unekvaliteeti jälgides hinnata, kuidas puhkeaeg toetab treeningut. Unekvaliteedi hindamise ja hetketaseme hindamise algoritmid on välja töötatud koostöös ettevõttega Firstbeat Technologies, kes on olnud selles vallas Suunto pikaaegne partner.

Suunto 3 Fitness ühendub Suunto mobiilirakendusega. Rakenduse kaudu on võimalik saada ülevaade nädala eesmärgist ja selle täitmise seisust. Mobiiliühenduse abil näitab kell randmel ka teavitusi sissetulevatest kõnedest, sõnumitest ja teavitustest.

Suunto 5 – palju erinevaid spordirežiime

Suunto 5 pakub pikka akuiga kompaktses GPS kellas, milles on palju erinevaid spordirežiime. See teeb trennide ja progressi jälgimise lihtsaks. Kell jälgib Sinu aktiivsust 24/7, kaasaarvatud samme, kulutatud kaloreid, stressi ja und. Sa saad olla kindel, et oled trennist taastunud ja valmis järgmisteks väljakutseteks.

Suunto 5 mõõdab pulssi randmelt, veekindlus on 50 m ning 20-40 tundi aku kestvust treeningrežiimil. Kellal on 80 eelhäälestatud režiimi sportimiseks, lisaks mitmed sportimise kesksed funktsioonid. Suunto 5 on käsitsi valmistatud Soomes ning mõeldud kestma kõikides ilmastikuoludes.

Kaks eelsalvestatud aku režiimi – Performance ja Endurance- tagavad 20 kuni 40 tundi salvestusaja, GPS-i jälgimisega. Suunto 5 kasutab teie treeningu ajalool põhinevaid nutikaid meeldetuletusi, et tagada aku kestvus järgmiseks treeninguks. Kui kell annab märku aku tühjenemisest treeningu ajal, siis automaatselt soovitatakse see ümber lülitada teisele režiimile.

Jooksja Sten Ütsmütsi sõnul on Suunto 5 mõeldud harrastussportlastele, kes hindavad pilkupüüdvat disaini, aku pikaealisust ning kellele meeldib harrastada erinevaid spordialasid. „Kella disain on kena, sobides nii sportliku kui ka mittesportliku riietusega. Erinevalt paljudest teistest nutikelladest on Suunto 5 funktsioonid tavapärase puutetundliku ekraani asemel käivitatavad nuppude abil, aga ausalt öeldes ei saa seda sugugi miinuseks pidada,” ütleb Sten.

Kella ühildamine nutiseadmega oli lihtne: mobiiltelefoni tuli tõmmata vastav rakendus ja juba kõik toimiski. Steni telefon on Androidi-põhine, aga kell toimib ka Apple’i toodetega.

Kui kasutada Suunto 5 kellana, peab aku vastu umbes kaks nädalat. Kui kasutada GPS-signaali salvestust iga sekundi järel, on aku vastupidavus 20 tundi. GPS-i kasutades saab salvestada ka huvipunkte, kuhu on soov hiljem tagasi tulla – mõni laagrikoht metsas vms.

Ütsmüts lisab, et rahulikult treenivale harrastajale sobib Suunto 5 väga hästi. „Sellisele, kes on nutiseadmetega sina peal ja oskab selle kõiki funktsioone ära kasutada. Suunto kell on nägus, mugav, lihtne ja aitab kindlasti sportlikke tulemusi tõsta.”

Suunto 9 – loodud kestma nagu sina

Vahel tahaks trenni minna, aga ei tea täpselt kas aku peab lõpuni vastu? Seda eriti, kui oled plaaninud treenida kohas, kus GPS-i signaal on kehvema leviga ning aku saab kiiremini tühjaks. Kui aga enne start nupu vajutamist tead, kaua aku kestab, siis on ikka hea tunne küll!

Sellise kindlama tunde annab Suunto uusim tippmudel Suunto 9, mis üllatab nii mõnegi funktsiooniga, millega sa enne pole kokku puutunud või mis töötab üllatavalt hästi.

Suunto 9 on loodud kestma just nagu sinagi! Kella aku kestab maksimumvõimsusel töötades 25 tunnist kuni säästvama režiimiga töötades 120 tunnini. Selle ajaga jõuad trenni teha omajagu. Tihtilugu mõeldakse, kas üht või teist funktsiooni ei saaks kellal välja lülitada, sest tahaks, et aku kestaks võimalikult kaua.

Kellal Suunto 9 on eelsalvestatud kolme aku kestvusrežiim ning neljanda saad oma äranägemise järgi kujundada. Enne, kui vajutad nupule stardinupule, saad valida sinu jaoks parima režiimi ning ekraanil on näha, kaua aku ühe, teise või kolmanda režiimiga kestab. Olles valinud just selle õige, võid alustada trenniga.

Kui enesetunne on niivõrd hea või loodus sedavõrd lummav, et ei raatsi veel treeningut lõpetada, soovid teha veel ühe ringi, teha sisse väikese haagi – pole probleemi. Kui aku hakkab otsa lõppema, pakub kell sulle uut režiimi. Olles lõpp-punktist mõne või lausa mõnekümne kilomeetri kaugusel, võid valida säästvama režiimi, kui aga lõpp juba järgmise paari kurvi või künka taga, saad trenni valitud režiimiga lõpetada.

Kui oled kella juba piisavalt kasutanud ja kell on tundma õppinud sinu harjumusi, siis annab ta juba ise eelnevalt märku, et homse treeningu tarvis vurtsu ei jätku, pead mind laadima. Päris nutikas, mis?

Suunto 9 kasutab Fusedtrack™ funktsiooni, mis kasutab kella sees olevat kompassi ning kiirendusandurit, et saada võimalikult täpne marsruut, mida mööda sa jooksid. Raja võimalikult täpse salvestuse puhul on signaali edastusintervall üks sekund, Fusedtrack™ funktsiooni puhul  on signaali edastusintervall 60 sekundit, mis aitab korralikult säästa akut, kuid rada on salvestatud suurima täpsusega.

Sarnaselt Spartani perekonna mudelitele on Suunto 9-l randmelt pulsimõõtmise võimekus. Andurina kasutatakse USA tootja Valencelli patenteeritud PerformTrek biomeetriliste andmete mõõtmise lahendust, mida peetakse üheks maailma täpseimaks tehnoloogiaks. Tippkellale omaselt on olemas  ka bluetooth-ühendus nutitelefoniga, mis kuvab kella ekraanil infot sissetulevatest kõnedest ja sõnumitest.