fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

SUPER TÖÖ! Hüppevooru võitnud Kristjan Ilves lõpetas MK-etapi 2. kohaga

1 minutit lugemist
Kristjan Ilves, Jan Scmid ja Akito Watabe. Foto: AP/Scanpix
Kristjan Ilves, Jan Scmid ja Akito Watabe. Foto: AP/Scanpix

Kristjan Ilves, Jan Scmid ja Akito Watabe. Foto: AP/Scanpix

Kahevõistleja Kristjan Ilves tegi enne taliolümpiamänge viimase võistluse täna Jaapanis Hakubas, kus saavutas MK-etapil kõrge teise koha, edestades keerulistes tuuleoludes hüppevooru järel kõiki konkurente, sealhulgas jaapanlasi nende endi kodumäel.

Pikkuselt andis Ilvese 123,5 m pikkune õhulend küll neljanda tulemuse, kuid eestlase stiilipunktid osutusid nii kõrgeks, et tal õnnestus hüppevoor võita 123,3 punktiga. Ilvesele järgnesid 126 meetrit hüpanud jaapanlane Yuto Nakamura 120,1 punktiga ja norralane Johnas Harald Riiber, kes sai kirja pikima 127-meetrise tulemuse, ent punkte teenis ta 116,2. Maailmakarikasarja üldliider jaapanlane Akito Watabe ei suutnud enamat, kui 116 meetrit hüpata, mille eest kogus 104 punkti.

10 kilomeetri pikkusele murdmaarajale startis jaapanlane Yuto Nakamura Kristjan Ilvesest 13 sekundit hiljem ja norralane Johnas Harald Riiber 28 sekundit hiljem. 8. kohalt suusasõitu alustanud jaapanlane Akito Watabe pääses rajale 1.17 Ilvesest hiljem.

Suusasõiduga õnnestus ainsana eestlasest mööduda 7. kohalt startinud Norra kahevõistlejal Jan Scmidil, kes alustas suusatamist 1.14 Ilvesest hiljem ja võitis. Teisena lõpetanud Kristjan Ilves kaotas talle 6,6 sekundiga. Kolmanda koha pärast käis kõva lõpuheitlus jaapanlase Akito Watabe ja 5. kohalt suusatamist alustanud tšehhi Tomas Portyki vahel. Fotofiniš andis napi paremuse jaapanlasele. Mõlemas kaotasid võitjale 11 sekundit.

“Täna olid mäel hästi keerukad olud, aga suutsin hakkama saada ja tuli hea hüpe, suusarajal oli ka tunne hoopis parem ja suusad libisesid hästi,” ütles Kristjan Ilves Jooksjale. “Tuule sain suhteliselt kehva mäel, aga kui kindlus on olemas, siis see ei häiri,” lisas Ilves. Tänu teisele kohale kerkis ta maailmakarikasarja üldarvestuses 21. kohalt 235 punktiga 16. kohale.

Hüppevooru tulemused

Võistluse lõpptulemused