KasulikkuRattasportSisuturundusTERVIS & TOITUMINEUudised

Spordiennustamine jalgrattaspordis

2 minutit lugemist

Unknown

Jalgrattasõit on populaarne spordiala kogu maailmas ning miljonid fännid jälgivad suuremaid võistlusi Prantsusmaal, Hispaanias ja Itaalias. Seetõttu on tavapärane, et ka spordiennustuses on võimalik teha panuseid jalgrattaspordile. Kuigi tegemist pole populaarseima ennustusalaga, on nii mitmeski internetikasiinos võimalik sel alal proovi teha, sealhulgas ka OlyBet internetikasiinos. Loe edasi, kui soovid saada ülevaadet jalgrattaspordist ning sellele panustamisest.

Jalgrattavõistlusi peetakse maanteel, linnatänavatel, murdmaastikul ja velodroomil. Võistlusmaa pikkus on täpselt kindlaks määratud üksnes trekisõidus. Võisteldakse nii individuaalselt kui ka meeskonnas, eraldi- või ühisstardist ehk grupisõiduna. Nii velodroomil kui ka maanteel võib võistlus kesta ühe või mitu päeva, mil on tegu juba velotuuriga. Üks tuntumaid maanteesõiduvõistlusi on velotuur Tour de France. Lisaks toimuvad tuntud võistlused nagu Giro d’Italia ja La Vuelta Hispaanias. Kõigil nendel tuuridel on võimalik oma ennustamise oskused proovile panna.

Nii nagu igas spordiennustuses, tuleks ka rattasõidus vältida juhuslikke panuseid ning teha eeltööd. Tänapäeval pakuvad mitmed spordiennustusportaalid lisaks headele koefitsientidele ka asjatundlikke nõuandeid kõigi tuntud jalgrattasündmuste kohta, mis toimuvad maailma erinevates paikades.

Erinevad panused ja koefitsiendid jalgrattasõidus
Nii nagu igas spordivaldkonnas, on ka rattasõidus lai valik panustamisviise. Kõigist panustamisvõimalustest on kõige populaarsem panustada potensiaalsetele võitjatele. Sellised panused on kõige lihtsamad ning levinud nii uute kui ka kogenud panustajate seas.

Mõned kihlveokontorid jagavad alustavatele mängijatele ka nõuandeid. Samuti on näpunäiteid saadaval juba kogenud panustajatele, kes soovivad teha panuseid vähem populaarsetele võimalustele nagu näiteks võitja rahvuse või teatud etapi võitja ennustamine.

Nõuanded edukate panuste tegemiseks
Parim viis rattaspordis panustamisel edu saavutamiseks on mitme kihlveokontori parimate koefitsientide otsimine konkreetse võistluse jaoks. Samuti tuleks keskenduda jalgrattasõidu alaste teadmiste värskendamisele. Oluline on üle vaadata kõigi meeskondade ja jalgratturite info, nende varasem taust jne. See on kasulik nõuanne, mida peaks jälgima nii alustav kui ka kogenud spordiennustaja.

Lisaks aitavad eduka panuse tegemisele kaasa järgnevad näpunäited:

 • Võta aega, et uurida nii meeste kui ka naiste divisjoni, et selgitada välja kümme parimat jalgratturit
 • Jälgi viimaseid jalgrattaga seotud uudiseid, sealhulgas seda, millal on turniirid kavas, kus need on kavas ja milline on osalevate jalgratturite nimekiri
 • Enne panuse tegemist võta aega ilmastikutingimuste ja jalgratturite vigastuste uurimiseks
 • Kuula või loe jalgratturite intervjuusid, et täiendada oma teadmisi
 • Panuste maandamiseks ja riski vähendamiseks võib kasutada mängusiseseid panuseid

Millele panustada saab?
Kui oled alles uus selles teemas, siis võib juhtuda, et puudub hea ülevaade erinevatest võimalustest, kuidas ja millele panustada. Järgnevalt toome välja mõned kõige levinumad ja populaarsemad panustamisvõimalused selles valdkonnas, mille seast ka juba kogenum spordipanustaja võib leida proovimist väärt variandid.

 • Võistluse võitja – kui sul on hea sisetunne võitja osas, saad panustada võitjale
 • Top 3 lõpetaja – ennusta, kas jalgrattur lõpetab esikolmiku seas
 • Top 10 lõpetaja – ennusta, kas jalgrattur lõpetab esikümne seas
 • Etapi võitja – ennusta, kes võidab kindla etapi
 • King of the Mountains auhinna võitja – paljud jalgrattavõistlused nagu Tour de France ja Giro d’Italia hõlmavad mägietappe. Neil võistlustel pälvib King of the Mountains auhinna rattur, kes on parim nendes etappides.
 • Noore sõitja auhinna võitja – võimalus panustada noortele jalgratturitele erinevatel üritustel. Tavaliselt tähendab see ennustamist, milline alla 25-aastane sõitja saab kogu võistluse jooksul arvatavasti kõige rohkem punkte.

https://www.olybet.ee/sports?type=0&