fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Sparta avas maratonijooksjate ettevalmistuse grupi

1 minutit lugemist
Sparta maratonijooksjate treeningugruppi veab Toomas Tarm. FOTO: MALLOR MALMRE
Spordiklubis Sparta on alustanud uus jooksugrupp nendele, kes valmistuvad maratoniks. Praegu treenivad enamik uues grupis harjutajaid eesmärgiga joosta edukalt sügisene SEB Tallinna Maraton
„Kuna Eestis on juba mitmendat aastat maratonibuum ja nii maratonide kui maratoni läbijate arv on hüppeliselt kasvanud,siis peaks nüüd põhirõhu panema teadlikule ja õigele treenimisele. Tundub,et üsna paljud lähevad maratoni jooksma, kas ebapiisava ettevalmistusega või ei suuda oma tegelikku potentsiaali realiseerida,” selgitas Jooksuportaalile grupi treener Toomas Tarm.
Sparta maratonigrupi idee sai alguse Marathon100 poolt korraldatavast projektist, kus valitakse kuus jooksjat, kes treenerite käe all valmistuvad maratoniks. “Kuna juhendamist soovijate arv oli palju suurem kui sinna projekti mahub, siis otsustasime pakkuda võimaluse veidi suuremale ringile. Meie maratoni grupis osalejad saavad igakuise individuaalse treeningplaani ja treeneri nõu ning abi. Korra nädalas toimub ka ühistreening,” rääkis Tarm. 
Enne koostöö alustamist püütakse võimalikult täpselt kaardistada jooksja tase ning eesmärgid. Poole aastaga ei pane küll 4 tunni jooksjat läbima distantsi 2,5 tunniga, kuid areng on alati võimalik ka treeningmahtu oluliselt tõstmata. “Senine kogemus on näidanud, et grupi liikmete ootused on realistlikud ja keegi mitmetunnist arenguhüpet ei looda. Rõõmu osatakse tunda ka väikesest edenemisest,” märkis Tarm.
Treeningrupis on veel vabu kohti. Kes tunneb vajadust treeningplaani, treeneri abi ning pingutust motiveeriva seltskonna järele, võtke kindlasti ühendust e-posti aadressil: toomas@maratonitiim.ee Eesmärgiks ei pea olema tingimata SEB Tallinna Maraton, võib olla vabalt ka mingi muu võistlus või eesmärk, samuti on plaan kindlasti sellise treeningrupiga jätkata ka peale sügisest maratoni.
JOOKSUPORTAAL