Ajakiri Jooksja

Soov areneda ja hea käitumine rõõmustavad noortetreenerit medalitest rohkem

1 minutit lugemist
Treener Krete Pappel koos õpilasega. Foto: Mati Hiis/ajakiri Jooksja
Treener Krete Pappel koos õpilasega. Foto: Mati Hiis/ajakiri Jooksja

Treener Krete Pappel koos õpilasega. Foto: Mati Hiis/ajakiri Jooksja

Sügis on kehaliste võimete arenguks alusmüüri ladudes soodne aeg. Spordiklubi Fortis noorkergejõustiklased õpivad treener Krete Pappeli käe all tundma nii oma tugevaid kui ka nõrgemaid külgi. Palju tuleb kasuks, kui võimeid põhjalikult tunda ja nõrgemate külgede järeleaitamiseks ka iseseisvalt harjutada.

Kuidas süveneb noorsportlases arusaamine, et enda kallal tuleb teadlikult ja järjepidevalt tööd teha? Ainult sel juhul võib järk-järgult paremale tasemele jõuda. „Muidugi on lapsed erinevad, osal võtab arusaamine ja harjutuste selgeks õppimine kauem aega,” rääkis Pappel.

Hoolealused siirdusid Kalevi staadioni murule soojendussörgile. „Enamik poisse ja tüdrukuid on käinud minu rühmas teisest klassist alates, kokku neli-viis aastat ja on hingega asja juures,” osutas Pappel. „Osa neist ei soovi võistelda, aga nad tahavad areneda ja harjutusi hästi teha. Mõni teeb pärast treeningut iseseisvalt samu harjutusi, kui need veel kõige paremini ei õnnestunud.”

Pappel rääkis, et laste suhtumine treeningusse, õppimise ja keskendumise oskus ning kehaliste võimete tase võivad üsna palju erineda. „Lapsed arenevad eri kiirusega nii kehaliselt kui ka arusaamise võimelt, pean neile lähenema individuaalselt,” lausus Fortise treener. „Üks 11-aastane poiss harjutab juba endast kaks-kolm aastat vanemate rühmas. Eakaaslaste seas hakkab tal igav, ta ei soovi enam nendele mõeldud mänge mängida. Tema arusaamise võime on eakaaslaste omast juba suurem.”

Loe täispikkuses artiklit ajakirja Jooksja 5 (63) numbrist.