JooksmineSisuturundus

Kuidas valida endale õiget diivanit?

3 minutit lugemist

Kui suur peaks diivan olema, millise disainiga, milliste omadustega ja millist tooni kangaga? Õige diivani valimine pole alati lihtne, seetõttu oleme loonud praktilise juhendi, mis aitab sul leida endale ideaalse diivani. Toome välja diivani valimise olulisemad aspektid, millele tähelepanu pöörata, et lõpuks teha õige otsus.

Kui suur peaks diivan olema?

Õige diivani leidmiseks tuleb esimesena aru saada, kui palju ruumi su elutoas on. Kui sul on avar elutuba, siis võid sinna muretult valida lamamisosaga diivani või mooduldiivani. Kui sul on vähem ruumi, siis sobib paremini klassikaline, sirge 2- või 3-kohaline diivan.

Kindlasti tasuks soovitud diivani piirjooned paberteibiga põrandale märkida. Nii saad paremini aru, kui suur ala tegelikult diivani alla läheb ja kui palju jääb ruumi seal ümber liikumiseks. Mõlemale poole diivanit tasuks jätta veidi ruumi.

Esiteks aitab see diivanil ruumis paremini esile tulla ja jätab ruumis avarama mulje. Teiseks on sul nii võimalik diivani kõrvale paigutada põrandalamp või abilaud.

Milliste omadustega diivanit valida?

Kui sul on teada, kui suur diivan su elutuppa mahub, siis tasub edasi mõelda, millised omadused sinu jaoks õigel diivanil peaks olema. Kas sul on kindel soov, et diivanil oleksid kõrged jalad, et diivani alt koristamine oleks lihtne? Soovid sa üleni eemaldatavate katetega diivanit, mida on lihtne puhastada? Kas sinu unistuste diivan peaks olema eriti sügav, et saaksid seal end mugavalt tunda? Kas sul on sageli vaja külalisi majutada, mistõttu tasuks kaaluda lahtikäivat diivanit? Sellised praktilised küsimused tasub hoolikalt läbi mõelda, sest õige diivan on see, mis toetab võimalikult hästi sinu elustiili.

Millise padjatäidisega diivan valida?

Istumis- ja seljapatjade täidisest oleneb kui pehme või jäik diivan on. Kõige pehmemateks diivaniteks Softrendi valikus on MacAdamson ja Hugo, millel on suletäidisega padjad. Nendele diivanitele istudes tekib mõnus patjadesse vajumise tunne, ent sulepatjade puhul peab arvestama, et need vajavad sagedast kloppimist.

Diivanid, mille istmepatjades on HR-poroloon ja taskustatud vedrud, on kuldne kesktee. Softrendi valikus on sellisteks muuhulgas NewmanNaomi ja Meta. Ei liiga kõvad, ega liiga pehmed. Sellised diivanid on mugavad ja hoiavad hästi oma vormi.

Kui otsid omale jäigemat diivanit, siis tasub sul vaadata Abbotti, Baiti või Linja poole. Nende istmepadjad on kvaliteetsest ja vastupidavast poroloonist ning hoiavad väga tugevalt oma vormi.

Millise disainiga diivan sulle meeldib?

Kui mõõdud on võetud ja praktilised kaalutlused läbi mõeldud, siis saab hakata tegelema kõike silmapaistvama osaga – valida diivani disaini.

Või soovid sa just, et diivan oleks oma disaini poolest silmapaistev, nagu näiteks lopsakate vormidega Adamson või kauni puitraamiga Meta?

Kas sinu koju sobib võimalikult minimalistliku ja sirge joonega diivan, nagu näiteks mooduldiivan Don või alati populaarne Newman?

Milline kangas diivanile valida?

Õige kangas aitab diivani disaini rõhutada parimal viisil. Softrendi valikust leiad sa väga palju erinevaid kangaid – struktuurseid, siledaid, sametisi. Samuti on kangatoonide valik mitmekesine, varieerudes neutraalsetest toonidest silmapaistvate trendivärvideni. 

Kangaste puhul saab tavaliselt määravaks nende hooldus. Pole siis ka imestada, et meie kangakollektsiooni vaieldamatud hitid on veega puhastatavad AquaClean kangad.

Mugav diivan aitab koguda head energiat

Diivan on kodus väga oluline element nii praktilises kui kujunduslikus võtmes, omamoodi nn. elutoa süda. Seal saab end tööpäevast välja puhata, ajalehte lugeda, telekat vaadata, paljud olulised jutudki ära rääkida. Ja neile, kes tegelevad lisaks ka spordiga, on kvaliteetne ja isikupäraselt sobiv diivan eriti oluline, sest mis seal salata, ka sportimisel kaotatud energia vajab taastamist ja teada on, et ka meie parema vormi saladus peitub ühest küljest treenimise, aga teisalt taastumise ja puhkuse efekti ära kasutades. Nii et mugav diivan, kus me tihti üsna suure osa oma hommikusest või õhtusest kvaliteetajast veedame, on väga oluline ja selle valimisel on hea kogenud spetsialistide soovitusi arvestada.