fbpx
Rattasport

Sille Puhu plaanib oma naiskonnaga Eesti Maastikurattasarja võitu

2 minutit lugemist

Kuus kanget ratturit lähevad Eesti Maastikurattasarja naiskondade arvestuses püüdma üldvõitu. Cyclon MyFitness Team  koosseisus Sille Puhu, Ailen Mälgi, Sirje Lepik, Aurika Reiles, Gerlin Tammoja ja Janika Lõiv suhtuvad rattasporti suure kirega ja leiavad, et ühiselt püstitatud eesmärgid aitavad rajal kaasa nii motivatsioonile kui lisavad mängule omamoodi võlu.

Sportlik taust on noortel naistel erinev. Sirje Lepikul on rattaspordiga seotud Eesti meistrivõistlustelt ette näidata 57 medalit ning väljakutseid on ta lisaks maastikel vastu võtnud nii trekisõidus, maanteel kui BMX-krossis. Aurika Reiles jõudis tõsisema rattasõidu juurde alles mullu. Naine liitus Viljandis asutatud Cyclon klubiga, mille eesmärgiks on koondada spordihuvilisi ning aktiivselt kogu aasta vältel erinevaid alasid harrastada. “Kuna teen seda kõike oma kahe tütre kõrvalt, siis julgen öelda, et kui inimene midagi väga tahab, siis leiab ta selle jaoks alati aja ja võimaluse. Sport rikastab meie elu, tervist ning sellega kaasneb meeletult mõnus seltskond ja enesetunne. Kes siis veel on oma lastele parimaks eeskujuks?”  rõhutas Reiles.

Gerlin Tammoja otsustas end tõsisemalt spordile pühendada ning sidus oma haridustee Audentesega. Janika Lõiv unistab Trans-Alpi võistlusest. “See oli neli aastat tagasi, kui abikaasa mulle ühelt jõulupeolt koju sõites pakkus, et võiks koos Alpidesse sõita ning sellel seitsmest etapist koosneva  sportliku väljakutse vastu võtta. Järgmisel päeval läksin elus esimest korda rattatrenni ning tänaseks on tagasihoidlikust harrastusest saanud kõige paremas mõttes hea sõltuvus. Küll see unistus ka ühel päeval teoks saab,” lubas Lõiv.

Sille Puhule ja Ailen Mälgile meeldib vaheldus. Viimane paneb end tihti proovile nii jooksuvõistlustel, triatlonis kui mõnel seiklusspordiga seotud üritusel.

Naiskonna pani Sille Puhu kokku juba mullu ning on ka tänavu hingega asja juures. “Käisin just rada läbi sõitmas ja võin öelda, et see on väga heas korras ning korralikult märgistatud. Fotograafidele ja publikule soovitan koguneda Pika tänava munakivitee tõusu juures, kus on eraldi MyFitnessi ajavõtt, mis tõsisemaid sportlasi kindlasti rohkem pingutama paneb. Tegemist on põhimõtteliselt maratoni lõpusirgega, kus kiirused ei saa olema suured, kuid kaadrid on kindlasti suurepärased,” ütles Puhu.

“Võiduga seotud eesmärgile lisaks soovime oma tiimiga olla sportlikuks eeskujuks just kõikidele naistele ning neid osalema ärgitada. Selline ühine pingutus on kihvt, sport on äge! Kui pikka distantsi sõitma minna ei soovi, siis võib alustada matkasõidust ning Viljandimaa imeilusat loodust imetleda. Kindlasti soovitan ka lapsed kaasa võtta, kellele on korraldaja eraldi raja teinud. Seal aega ei võeta, kõik on võitjad,” kutsus Puhu rattasõpru üles end registreerima.

7. mail peetakse Eesti Maastikurattasarjas teine etapp – Whispbar 16. Mulgi Rattamaratonile antakse lähe kell 12.00, noorte- ja matkasõidu rajale minejad stardivad tund aega hiljem.

Foto: Külli Leola | rattamaratonid.ee