fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Sergei Rjabõškin võitis Eesti tipptulemusega Tondiraba sisemaratoni

1 minutit lugemist
Sergei Rjabõskin Tondiraba sisemaratoni võitjana. Foto: SK Stamina
Sergei Rjabõskin Tondiraba sisemaratoni võitjana. Foto: SK Stamina

Sergei Rjabõskin Tondiraba sisemaratoni võitjana. Foto: SK Stamina

Täna Tallinnas toimunud 4. Tondiraba sisemaratoni võitis meestest spordiseltsi Sparta jooksja Sergei Rjabõškin rajarekordiga 2:45.38, mis on ka uus Eesti sisemaratoni tipptulemus.

Rjabõskin soovitab Tondiraba sisemaratoni kiiretele jooksjatele, kuna rada kulgeb mööda umbes üheminutlise läbimisega ringil. “Olen eelnevalt jooksnud SEB Tallinna Maratonil 21,1 km rajal ja olin pettunud selles, et stardis on küll 3000 inimest, aga ümberringi ikka need samad, kellega alati jooksed. Tondiraba maratonil on täiesti teine lugu. Oled küll esimene, aga pead kogu aeg mööda jooksma,” rääkis Rjabõškin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

See, et maratoni rada kulges mööda 252 m pikkusel ringil, mida tuli joosta 167 ringi, ei olnud tema jaoks nii hull nagu esmapilgul tundus. Enne maratoni oli võimalik osalejatel valida kaks oma lemmiklaulu, mida maratoni ajal lasti. “See aitas kõvasti. Raskemaks teeb maratoni kindlasti kilometraaž ja libe põrand. Teisest poolest on tegemist tavalise pika jooksuga ehk kui oled piisavalt trenni teinud, siis ei ole probleeme maratoni läbimiseks,” ütles Rjabõškin.

Paar aastat tagasi jooksis ta maastikumaratoni, kus sai 28. kilomeetril niiöelda haamri. “Sellel maratonil ootasin ka 28. kilomeetrist “seina”, kuid ta ei tulnud. Jooksin ühtlases tempos,” lisas võidumees. Tondiraba maratoniks valmistumisel tegi ta nädal enne süsivesikute laadimise ja pärast iga toidukorda pani kõik nutitelefoni vastavasse programmi kirja, mida ja kui palju sõi.

Teise koha sai Tondiraba sisemaratonil Indrek Tikva ajaga 3:01.06. Mullune võitja Allan Peeter-Jaaska korraldajaklubist Stamina seekord kolmas tulemusega 3:02.53.

Naistest kordas mullust võitu Siiri Pilt, kelle lõpuaeg tänavu 3:40.17. “Võit tundus seekord natuke raskem. Lõpus kippusid jalad krampi minema ja pidin tempot natuke alla laskma. Tööl on ka kiired ajad olnud ja ületunde tehtud, trenni jaoks on vähem aega jäänud,” sõnas Pilt. Mis paneb naist nii väikesel ringil maratoni jooksma? “See aeg läheb kiiresti, tegelikult polegi väikesel ringil nii jube joosta nagu alguses tundub. Pealegi on mugav, kõik kogu aeg käe ulatuses,” mainis Pilt.

Teiseks tuli naistest ajaga 3:53.05 venelanna Tatjana Sviridova, kes osales ka kuue tunni jooksul, mille võitis 62,662 kilomeetriga. Kolmanda koha sai Liina Kesamaa 3:54.29-ga.

4. Tondiraba sisemaratoni tulemused