TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Selgusid Eesti juunioride ja noorsoo meistrid 1500 m ning takistusjooksudes

2 Minutit lugemist

Täna algasid Rakvere staadionil kaks päeva kestvad Eesti juunioride ja noorsoo meistrivõistlused kergejõustikus. Pikematest distantsidest olid esimesel võistluspäeval kavas 1500 meetri ja takistusjooksud. Esimesena asusid võistlema meeste noorsoo klassi jooksjad. 1500 meetri Eesti meistriks tuli Allar Lamp (pildil) Tartü ülikooli akadeemilisest spordiklubist ajaga 4.03,04. Hõbemedalile tuli Jan Õiglane (EMÜ SK) 4.03,72-ga. Pronks kuulus Vladimir Vaherile (Stamina SK) 4.06,68-ga.
Naiste noorsoo 1500 meetri jooksus, kus osales ainult kaks sportlast, võitis esikoha Ailen Raudsepp (SK Maret-Sport) ajaga 5.08,20.

,
Järgnes meesjuunioride 1500 meetri jooks, kus lisaks talvel võidetud Eesti meistritiitlile, lisas oma kontosse veel ühe võidu Tartu spordiseltsi Kalev ridadesse kuuluv saarlane Andi Noot. Tema võiduaeg 4.00,38. Teise koha sai Taavi Kruut (Audentese SK) 4.03,59-ga ja kolmanda koha Aleksander Kozinets (KJK Sillamäe) 4.07,78-ga.

,
Naisjuunioride 1500 meetri jooksus näitas head minekut Ööjooksu 10 km distantsi kolmanda koha omanik Kaidi Kivioja (KJK Vike), võites Eesti meistritiitli ajaga 4.44,80. Hõbemedalile jooksis end Keiti Mets (TÜASK) 4.50,97-ga. Pronksmedal riputati kaela Heleen Tambetile, kes suutis kolmandana läbida maa alla viie minuti, saades lõpuajaks 4.57,01.
9. Galina LOGVINOVA KJK Kalev-Sillamäe 5.54,02

Üllatavalt vähe jooksjaid oli meeste noorsooklassi 3000 meetri takistusjooksus – vaid kaks. Võitis Gert Urb (Kuusalu SK) 11.26,65. Naiste samas klassis startis viis sportlast. Ettearvatult võitis Eesti meistritiitli Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 11.31,43. Hõbemedal läks Kristina Dolmatovale (SK Stamina) 11.43,72-ga ja pronks Angelina Ikkole (Tallinna SS Kalev) 12.57,18-ga.