fbpx
Muud aladOrienteerumineSeiklus ja matkasport

Seiklusspordisarja Xdreami hooaeg viib võistlejad eriti põnevatesse võistluspaikadesse

2 minutit lugemist

 

Viimastel aastatel on saanud traditsiooniks, et sari algab linnamaastikul sprindietapiga. Samuti on viimased viis aastat seiklejaid kutsutud avastama Ida-Virumaad. Sellel aastal on need kaks asja omavahel ühendatud ja hooaja avapauk saab 24. aprillil kõlama Eesti suuruselt kolmandas linnas Narvas. Rada planeerivad Narvas kahasse kaks Ida-Virumaa oma meest, kelle planeeritud rajad on viimasel kahel aastal saavutanud osalejate kõrgeimad tagasiside hinnangud: Siim Kadak (2014 Aidu) ja Enn Kukk (2015 Pannjärve).

Narva rajaga on rajameistrid lubanud ületada igasugused piirid. Mida see täpsemalt tähendab, seda näeb kohapeal, aga ühe rajameistri tsitaadi võib küll iga osaleja endale juba täna meelde jätta: “keelualade kontrollimisega meil Narvas probleeme ei tule, nende rikkumisel saab halvemal juhul kuuli, paremal juhul paneb piirivalve lihtsalt käed raudu.” Patarei vangla on ilmselt Xdreami ajaloo üks vingemaid legende. Täna võime julgelt kinnitada – Narva Kreenholm trumpab selle üle …

Rummu seikluse maastiku säilitamisega sai eelmisel aastal kõvasti vaeva nähtud – küll tahtis Paldiski võistlus sealt tükikese hammustada ja siis veel sügisene Bike Xdream. Ilmselt ei pea liiga kaua pead vaevama, millisteks seikluslikeks tegevusteks pakub see piirkond eriti suurepäraseid võimalusi. Seda, millisteks need 05. juunil täpselt kujunevad, hakkab rajameistrina sättima Marek Karm. Mees kelle nimi orienteerumisega seotud ringkonnas tutvustamist ei vaja, kuid kes Xdreami rajameistrina teeb oma esimese etteaste. Küll on Marek varasemalt aastaid meile korduvalt abiks olnud kaartide joonistamisel.

Pärnu ja suvi käivad ikka käsikäes. Öine seiklus südasuvises Pärnus on meie peas mõlkunud juba aastaid, nüüd tundus õige hetk see mõte käiku lasta. Merevesi võiks juuli lõpus meeldivalt soe olla, mis võiks olla veel mõnusamat Pärnu liivarannas ujumisest… Öises Pärnus hakkab juhtuma paljugi põnevat. Meie suureks rõõmuks toimetab seal rajameistritena tandem, kellel piirkonnaga isiklikud sidemed: Hendri Parrol ja Tomi-Andre Piirmets. Noored hakkajad mehed, kes Xdreami radu planeerivad küll esmakordselt, aga muidu radade planeerimisel juba kogenud tegijad.

Jüri on meie kauaaegse rajameistri Urmo Libliku kodukoht ja loomulikult on iga Xdreami rajameistri unistus oma kodumetsas toimetada. Viimane edukas näide selles vallas oli eelmise aasta talvine Nõmme seiklus, kus kodumetsas toimetanud rajameister Tõnis Erm suutis tõsiselt üllatada ka aastaid samal maastikul treenivaid seiklejaid. Eraldistarti oleme sarja ajaloos kahel korral praktiseerinud (2011 Valgehobusemäe, 2013 Iisaku) ning osalejate arvates on see olnud väga tore vaheldus, mida mõneaastase pausi järel soovime viimasel etapil taas pakkuda. Jüri maastik annab hea võimaluse esimeses lõigus mainitud “üle võlli” minekuks. Kas ja kuidas rajameister Urmo Liblik seda kasutab, saame selgeks 03. septembri õhtuks.

Foto: Gertu Saariste