Seiklus ja matkasport

Seiklushundi tiim võitis seiklusspordi EMil hõbeda

1 minutit lugemist
Seiklushundi tiim metsas kaarti vaatamas. Foto: Seiklushunt
Seiklushundi tiim metsas kaarti vaatamas. Foto: Seiklushunt

Seiklushundi tiim metsas kaarti vaatamas. Foto: Seiklushunt

Seiklushundi võistkond koosseisus Sander Linnus, Arvi Anton, Joosep Tammemäe ja ainus naisliige võistkonnas Justyna Frączek võitis Poolas Krakowis seiklusspordi Euroopa meistvõistlusel hõbemedali.

530 km pikkune ja üheksast etapist koosneval seiklusspordi võistlusel kogunes tõusumeetreid ca 11 000 m. Võistlejad alustasid 54 km pikkusel kajaki etapil järvel, kus vahepeal tuli ka 2 km kajake tassida kajakikäruga üle tammi, et pärast allavoolu edasi sõita. Järgnes 49 km pikkune ja 2860 tõusumeetriga jalgsietapp jne. Vahepeal tuli võistlejatel sõita ka jalgratastel. 90 tunni sisse jäi 54 km kajakki, 20 km rulluisku, 322 km maastikurattasõitu, 134 km jooksu ja mõningad ronimisülesanded.

“Ligi 91 tundi võistlemist kokku ja väga raske polnudki. Red Fox läks omateed ja eks me sloveenlastega seal pusisime. Uneaega kokku 35 minutit+1:25. Justyna vajanuks rohkemat. Kuna ta kaarti ei lugenud, oli tal ka igavam ning uni tikkus peale. Mul kogunes omajagu ville, kuid arst lasi vahetusalas tühjaks ning plaasterdas ära ja nii sai üks etapp jälle tehtud,” kirjeldas katsumust Seiklushundi liige Arvi Anton

Sander Linnust hakkas vaevama valus jalg. “Võistlus kujunes päris pikaks ja valulikuks. Juba pärast esimest jooksu hakkas jalg tunda andma ning mida aeg edasi, seda valulikumaks läks. Alla anda ma siiski ei kavatsenud ja võitlesin lõpuni välja. Keerukust valmistasid 1:50 000 mõõtkavas kaardid, mis olid kohati väga ebatäpsed,” sõnas Linnus.