fbpx
Uisutamine

Schänkel Tartu Rulli esikohad läksid Valgevenesse

1 minutit lugemist

Pühapäeval lõppes Tartus rahvusvaheline kaks päeva kestnud siserulluisuvõistlus 4. Schänkel Tartu Rull. Teine võistluspäev oli täis kaasahaaravaid ja põnevaid sõite, kus külg külje kõrval võisteldes selgusid parimad.

Päev algas kõige väiksemate rulluisutajate sõitudega, misjärel jõuti järk-järgult põhiklasside sõitudeni. Meespõhiklassi arvestuses võitis 200 m sprindi Roberts Pundurs Lätist ning naiste samal distantsil oli võidukas valgevenelanna Marina Zujeva. Järgnenud  distantsid (500m sprint ja 1200m punktisõit) kulgesid samade sõitjate dikteerimisel.

Pundursi tugevast teisest võistluspäevast hoolimata näitas valgevenelane Sergei Minin läbi terve võistluse ühtlaselt head vormi, mis lõpuks viis ta esikohale. Teine ja kolmas koht kuulusid vendadele Oskars ja Roberts Pundursile, keda jäi lõpuprotokollis lahutama kõigest üks punkt.

Tugeva teise päeva teinud Marina Zujeva tagas nende distantside võitmisega endale üldarvestuse esimese koha. Teisele ja kolmandale  kohale naiste põhiklassis tulid eestlannad Reelika Nurmsaar ja Getter Leipalu.

Võistluse peakorraldaja Jaan Saksa sõnul õnnestus võistlus hästi: „Kiireid rulluisutajaid oli meil seekord viiest riigist: Eestist, Lätist, Venemaalt, Ukrainast ning esmakordselt ka Valgevenest.  Tihe konkurents hoidis pinge üleval kuni viimaste distantsideni, mille järel lõpuks parimad selgusid.“

Võistluse detailsed tulemused on üleval ürituse kodulehel.