PERSOONIDUisutamine

Saskia Alusalu: mul ei olnud MK-etappide ja EMi vahel kellegagi treenida

1 minutit lugemist
Saskia Alusalu. Foto: Scanpix
Saskia Alusalu. Foto: Scanpix

Saskia Alusalu. Foto: Scanpix

Hollandis kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel massistardiga sõidus 11. koha saanud Saskia Alusalu tõdes, et viimaste maailmakarikasarja etappide ja EMi vahel ei olnud tal kellegagi koos trenni teha.

Alusalul õnnestus EMil esimesest vahefinišist võtta 2 punkti. “Teisel kogusin ennast ning enne kolmandat vahefinišit tegin kaks taktikalist viga. Esiteks, oleksin pidanud varem ründama, kohe tagant tulles. Kaotasin liialt kiirust ja teiseks, tekkis väike küünarnukkidega rabelemine kaasuisutajaga, aga sellest piisas, et veel kiirust kaotada,” tunnistas Alusalu Jooksjale.

“Natuke jäi kripeldama, aga see on osa spordist ja nii õpidki. Ühisstardiga sõit oli väga kiire, kuigi välja vist ei paista. Mida paremini uisutad, seda lihtsam ja liuglevam see ala tundub. Loomulikult tahtsin EMil paremat, aga kuna tase on tõesti väga kõrge, siis 11. koht halb tulemus ju pole,” leidis Eesti esikiiruisutaja.

Alusalu tunnistas, et viimaste maailmakarikasarja etappide ja Euroopa meistrivõistluste vahel oli suhteliselt pikk periood, kui polnud võimalik kellegagi treenida. “Otsisin Inzellis (linn Saksamaal – toim.) erinevaid gruppe, kellega jääl koostööd teha. Norra treeneriga pidasin küll nõu, aga mahtu on väga raske jääl üksi uisutada,” nentis Alusalu. “Enne EMi olid Norra uisutajad kõik kodudes, erinevates kohtades laiali, ega treeninud ühes kohas. Vastupidiselt minule saavad laagrite ja võistluste vahel enamus uisutajaid kodus treenida.”

Hetkel viibib Saskia Alusalu jälle Saksamaal Inzellis laagris. Selle nädala lõpus sõidab ta edasi USA-sse laagrisse, sealt suundub Kandasse Calgarysse 7.-8. veebruaril toimuvale MK-etapile. Alusalu lõpetab hooaja 13.-16. veebruaril maailmameistrivõistlustega USA-s Salt Lake Citys.

MK-sarja kokkuvõttes asub Saskia Alusalu praegu mass-startide arvestuses 183 punktiga 14. kohal. Pikkade distantside arvestuses on Alusalu MK-sarjas 28. kohal 55 punktiga.