Uisutamine

Saskia Alusalu kindlustas Jaapanis pääsu MMile

1 minutit lugemist
Saskia Alusalu. Foto: Scanpix
Saskia Alusalu. Foto: Scanpix

Saskia Alusalu. Foto: Scanpix

Kiiruisutaja Saskia Alusalu sai Jaapanis Naganos maailmakarikaetapil mass-stardiga sõidus 11. koha, kindlustades sellega pääsu maailmameistrivõistlustele.

Alusalu teenis sõiduga kolmanda vahefiniši eest 2 punkti ja 11. koha eest 58 punkti. Kokku on tal nüüd MK-sarjas mass-startidega sõitude eest koos 183 punkti, millega asub MK kokkuvõttes 14. kohal.

“Mul on hea meel 11. koha üle ja kvalifitseerumise üle MM-ile. Proovisin saada esimesest vahefinišst punkte ja see ei õnnestunud. Lasin teise vahefiniši minna ja proovisin uuesti kolmandas – see õnnestus,” rääkis Alusalu Jooksjale.

Täna sai Alusalu naiste 3000 m distantsil B-grupis 13. koha, millega teenis 12 MK-punkti. Pikkade distantside arvestuses on tal pärast nelja etappi 55 punkti ning on kokkuvõttes 28. kohal.

“Neli maailmakarikaetappi järjest on olnud väga väsitavad nii füüsiliselt kui vaimselt. Kaasa ei aita ka kõik reisimiseks kulunud päevad ja tunnid ning ajatsoonide vahetused,” tõdes Alusalu, kes ootab reisi tagasi Euroopasse ja on valmis järgmiseks treeningperioodiks ehk niinimetatud puhkuseks.