TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladUjumine

Väikese väina avaveeujumise võitis Sander Paavo

1 Minutit lugemist
Ujujad Väikese väina avaveeujumise stardis. Foto: erakogu

Ujujad Väikese väina avaveeujumise stardis. Foto: erakogu

Eesti avavee ujumise seeriavõistluste kolmanda etapina toimus 28. juulil 25. Väikese väina avaveeujumine, mille võitis meestest esmakordselt Sander Paavo ja naistest juba mitmendat korda Meribel Saar.

Vahtna sadamast Muhumaal startis ligi 2,3 km pikkusele distantsile 148 ujujat, kes jõudsid kõik ka finišisse Orissaare sadamas Saaremaal. Avaveeujumise võitis Sander Paavo Audentese spordiklubist ajaga 27.51,3. “Tugev küljetuul ning lained lükkasid veidi trajektoorilt kõrvale, mistõttu distants võis tulla pikem. Vesi oli maru soe, 27 kraadi,” ütles Paavo Jooksjale. Mees rebis kohe alguses teistest ujujatest lahti ja ujus terve distantsi üksinda. “Pärast viimast poid läks kergemaks, sest laine ning tuul tagant ja need kaks aitasid palju kaasa. Viimase poi juurest kuni finišini panin endast kõik välja,” lisas Paavo.

Üle väikese väina ujus ta neljandat korda. Esimest korda tegi ta seda 2013. aastal 14-aastasena. Paavo varasem parim koht pärines aastast 2015, mil sai üldarvestuses kolmanda koha. Mees tegeleb nii avaveeujumise kui basseiniujumisega, kuid rohkem keskendub siiski neist viimasele. Basseiniujumises on Paavo võistelnud juunioride EMil, suveuniversiaadil, gümnasiaadil ja Põhjamaade ning Balti meistrivõistlustel.

Paavo järel lõpetas väikese väina ujumise tänavu teisena Rinel Pius 28.41,0-ga. Üldarvestuse kolmandaks tuli naiste võitja Meribel Saar (ujumisklubi TOP) ajaga 30.43,3. Ta osales väikese väina ujumises juba viiendat korda ja võite on tal ka juba mitu. Kuigi mullu oli ilm jahedam, pidas ta tänavust võistlust just ilma tõttu raskemaks.

“Väga tuuline ja laineline. Vahepeal kahtlesin, kas ujun üldse õigele poole, sest poid asusid üksteisest kaugel. Kõrgete lainetega on raske kaugemale näha,” ütles Saar. Nagu meeste arvestuse võitjale, meeldib ka temale rohkem meres ujuda kui basseisin. “Ei pea vaatama musta joont basseini põhjas. Keskkond on ikka teistsugune,” märkis Saar.

Naiste teisena jõudis Orissaare sadamasse tema klubikaaslane Mai Riin Salumaa 35.07,0-ga. Kolmandaks naiseks osutus Merle Vantsi U-klubist ajaga 35.50,6.

25. Väikese väina avaveeujumise tulemused