Jooksmine

Sander Kaur võitis rajarekordiga Telia trepijooksu

2 minutit lugemist
Sander Kaur trepijooksul. Foto: Erkki Viljarand
Sander Kaur trepijooksul. Foto: Erkki Viljarand

Sander Kaur trepijooksul. Foto: Erkki Viljarand

Tallinnas Telia peamajas eile õhtul toimunud Eesti trepijooksu karikasarja 6. etapil – Telia trepijooksul näitas oma sprinteri võimeid päästja Sander Kaur, püstitades uue rajarekordi. Naistest võttis kolmandat aastat järjest võidu Marika Turb.

Kaur jooksis 14. korrusele 51,4 sekundiga. Eelmine rajarekord 53 sekundit aastast 2018 oli samuti tema nimel. “Kuna teadsin, et Rauno Tiits on ka sellel trepil alati väga kiire olnud, siis enne starti oli korralik närv sees ja peopesad higistasid, kuid sellegi poolest läks hästi, parandasin rekordit ja sain napilt Rauno ees võidutseda,” rääkis Kaur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai mullune karikasarja võitja Rauno Tiits (Täppsportlased), kel kulus üles jooksmiseks 53,8 sekundit. Kolmandat tulemust näitas parim meesveteran Henri Kaarma (Sparta), kes sai samuti kirja aja alla ühe minuti, täpsemalt 57,8 sekundit.

“Läks enda kohta isegi päris hästi, sest suutsin teha sel rajal isikliku rekordi. Seda, et Sander Kaur sprindis võitis väga imeks ei pane – tema üleolek sprintides sel hooajal ilmselge. Olen pannud panused kuu lõpus toimuvale Teletorni trepijooksule, kus jagatakse nii Eesti meistritiitlid kui ka väärtuslikud maailmakarika punktid,” lausus Tiits.

Teletornis on tal taas vaja mõõtu võtta eelmise aasta võitja ja maailma edetabeli 3. koha mehe Görge Heimanniga. Lisaks temale on Tallinna tulemas ka poolakas Mateusz Marunowski, kes hoiab edetabelis 8. kohta. “Kodurada ja tõusuteel olev vorm annab lootust võidelda esikoha nimel. Suurimaks takistuseks sel teel võib olla aga üle maailma leviv koroonaviirus, mis nii MM-i kui ka näiteks Eifeli torni jooksu on sügisesse edasi lükanud. Koroonaviiruse tõttu jäi ära ka Eesti trepijooksu karikasarja 5. etapina SEB trepijooks.

Naistest oli Telia trepijooksul kõige väledam Marika Turb (Head Inimesed) ajaga 1.16,8, kes osales sel aastal teist korda trepijooksul. Viimati lõi ta kaasa jaanuaris koos Laura Maasikuga Pipedrive paarisjooksu etapil. “Kuna Telia trepid on mulle kahel eelneval aastal sobinud, siis tundsin, et ei saa minemata jätta – tuleb Telia treppide esikoha tiitleid kaitsma minna, kuigi treeningutega ei ole mul sel hooajal just kõige sõbralikumad suhted olnud,” ütles Turb ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Sel hooajal ei ole minu sees erilist spordituhinat tekkinud ja seetõttu on ka treeningud väga kaootilised või lausa olematud. Neid perioode tuleb ikka ette. Head Inimesed, kellega koos ikka spordiasju ajame, hoiab mind ikka spordilainel ja küll see trennitahe ka tagasi tuleb,” lootis Turb.

Lõpp tuli Telia trepijooksul tema sõnul raskelt, kuid ta teadis seda juba ette ning oli selleks valmis. “Kahjuks puudus trepijooksu valitsejanna Merlyn Valma, kellega meil on Telias alati tihe konkurents olnud – olen üsna kindel, et ta oleks eile olnud poodiumi kõrgeimal astmel,” arvas Telia trepijooksu valitseja Marika Turb. Mullu edestas ta konkurenti Merlyn Valmat viie sajandikuga.

Teine koht kuulus tänavusel Telia trepijooksul parimale nasiveteranile Piret Põldsaarele (Treeningpartner) 1.19,5-ga. Kolmanda koha sai Mari-Liis Valma (FB Jooksmine) tulemusega 1.20,2. Kokku pani oma võimed Telia trepijooksul proovile 53 osalejat.

Telia trepijooksu tulemused