fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Uisutamine

Rulluisumaratonide hooaeg algab nädalalõpul Rakveres

1 minutit lugemist
Saskia Alusalu. Foto SILLE ANNUK/POSTIMEES/SCANPIX
Saskia Alusalu. Foto SILLE ANNUK/POSTIMEES/SCANPIX

Saskia Alusalu. Foto SILLE ANNUK/POSTIMEES/SCANPIX

Eeloleval laupäeval, 3. juunil antakse Rakvere kesklinnas Rulluisufestivali raames start hooaja esimesele rulluisumaratonile. Stardis on Baltikumi parimad kiiruisutajad, teiste seas Saskia Alusalu, Marten Liiv, Elizabeth Jõgi, Kert Keskpaik, lätlane Reinis Znotins ning Venemaa meister Maksim Vysotski.

Rakvere Rulluisufestivali kavas on rulluisushowde ja meelelahutuse kulminatsiooniks käesoleva hooaja esimene rulluisumaraton. Festivali peakorraldaja Reelika Nurmsaar hindab tarvalinna võistlusrada kiireks: “On mõningaid tehnilisi lõike, kuid üldjoones lubab rada kiiret ja nauditavat rulluisusõitu.” Festivali ellukutsuja Kert Keskpaik möönab, et Rakvere kesklinna miljöö ning atraktiivne võistlusrada on need, mis meelitavad kohale nii profirulluisutajaid kui ka asjaarmastajaid Eestist ja kaugemalt.

Venemaa meisterrulluisutaja Maksim Vysotski jaoks on Rakvere rulluisumaratoni start selle hooaja esimene võistlus. Sel hooajal Uus Maa rulluisuvõistkonna ridades võistlev Vysotski tõdeb, et kuigi ambitsioonid on kõrged, tõotab tulla raske võistlus: “valmistun aktiivselt hooaja avastardiks Rakveres, kuid käesoleva kevade ilmaolud ei ole järjepidevaid treeninguid soosinud.”

Lisaks rulluisumaratonile toimuvad lühematel distantsidel harrastajate võistlused ning laste rulluisusõidud. Meelelahutust ja rulluisushowd jätkub Rakveres 2. kuni 3. juuni hilisõhtuni.