fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Roman Fosti testib end Rooma poolmaratonil

1 minutit lugemist
Roman Fosti tahab enne Pekingi MMi teha paar kontrolljooksu. FOTO: MALLOR MALMRE/SCANPIX
Stamina spordiklubi ridadesse kuuluv Roman Fosti tänavu talvel enam mäestikulaagrisse harjutama ei lähe ja testib oma vormi 1. märtsil Rooma poolmaratonil.
Kui algselt mõtles Fosti kaasa lüüa eeloleval laupäeval 31. jaanuaril Tallinnas Tondiraba spordikeskuses sisemaratonil, kus lubas pool distantsist kaasa teha, siis praeguseks on olukord muutunud. “Massöör ütles, et jalad ei ole veel taastunud, ise ka tundsin seda. Kui jalad oleksid korras, teinuksin pool maad tempojooksuna kaasa,” ütles Fosti Jooksuportaalile. Koos treener Jane Salumäega langetas ta otsuse Tondiraba sisemaratonil betoonrajal mitte jooksma hakata. Maratonist on Fostil möödas kaks ja pool nädalat. Teatavasti jooksis ta 9. jaanuaril Iisraelis Tiberia maratonil, kus sai 10. koha ajaga 2:20.23.
Mäestikulaagrisse Fosti talve-kevadperioodil enam ei lähe. Lume vähesuse tõttu kannatab praegu ka Eestis joosta. “Keenias pingutasin end üle,” tunnistas Fosti. Teiseks on Fostil praegu palju tööd, sest mitmed Eesti suurfirmad soovivad majandusaasta aruande jaoks auditit. Fosti töötab maailma ühes suurimas audiitorfirmas Delloite. 1. märtsil tahab ta osaleda Roomas poolmaratonil. “Pärast seda tahan veel ühe poolmaratoni joosta, et testida end Pekingi MMiks,” lausus Fosti. Kui talve-kevadperioodil Fosti mäestikulaagrisse ei lähe, siis Pekingis lubas ta joosta otse mäestikulaagrist tulles.
JOOKSUPORTAAL