fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineUudised

Roman Fosti ja treener Jane Salumäe koostöö sai läbi

1 minutit lugemist
Roman Fosti ja tema treener Jane Salumäe  mullu 10 000 m Eesti meistrivõistluste kuldmedalitega. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL

Tänavu Pekingi MMi maratonil 20. kohale jooksnud Roman Fosti, kes pääses kohaga järgmise aasta Rio olümpiamängudele, ei treeni enam Eesti kõigi aegade parima naismaratoonari Jane Salumäe juhendamisel.

“Meie nägemus võistluseelsest treeningust oli erinev ja uut lisaarengut meie koostöös enam ei näinud,” ütles Fosti Jooksuportaalile. Uue aastani harjutab ta koos hollandlasest maratoonariga Keenias. “Eks edaspidi paistab, kellega nägemus kattub,” lisas Fosti. Ta tänab treener Jane Salumäed kolmeaastase koostöö eest. “Jõudsime harrastaja tasemelt tiitlivõistlustele. See tee pole olnud lihtne, kuid kahjuks kaugjuhtimise teel edasine koostöö ei ole minu jaoks efektiivne,” nentis Fosti.
Jane Salumäe tänas Roman Fostit võimaluse eest arendada ennast treenerina ning viia lühikese ajaga sportlane kolmedele tiitlivõistlustele Rio olümpiani välja. “Meie koostöö oli tulemuslik vahemaast sõltumata. Paraku saan ma vastutada tulemuste eest vaid siis, kui järgitakse minu treeningplaane, seega loobusin,” lausus Salumäe. Ta lükkas ümber Delfis kirjutatud pealkirja nagu oleks sotsiaalmeedias alanud tema ja Roman Fosti vahel vaidlus. Salumäe ei pea õigeks suhete klaarimist avalikkuse ees. Tema sõnul peaksid igal tippsportlasel olema kõrgemad ambitsioonid, mis ei piirdu vaid olümpiapileti lunastamisega.
Roman Fosti tunnistas Jooksuportaalile, et ei järginud kaks nädalat enne Zürichi EM-I, Pekingi MMi ja Shanhgai maratoni Jane Salumäe koostatud treeningplaane. “Vaated olid erinevad. Mina tunnetan paremini oma keha,” selgitas Fosti. Enne Jane Salumäed on Roman Fosti varasemad treenerid olnud teiste hulgas Uno Källe, Enn Sellik ja Urmas Randma.
JOOKSUPORTAAL